In Memoriam G.N. Bouma In Memoriam B. de Hont In Memoriam H. Krotjé De heer W. Grande (86) is overleden op 12 september 1995. De heer Grande is op 15 maart 1933 te Amsterdam in dienst getreden. Sinds 1 maart 1974 was hij met pensioen. Toch nog onverwacht bereikte ons het bericht dat Gerben Bouma op 8 oktober is overleden. Hij werd 54 jaar. Gerben was gemime tijd ziek, maar straalde een bewonde renswaardig optimisme uit. Hij zag de toekomst met vertrouwen tegemoet. Hij genoot zichtbaar van zijn huis met fraaie tuin en beleefde de zomer intensief met zijn vrouw Hanneke en de kinderen. Helaas heeft Gerben toch de ongelijke strijd moeten opgeven. Gerben trad 1 augustus 1967 in dienst van Heineken bij de afdeling Technische Opleidingen Buitenland. Kort daarop vertrok hij als brouwer naar het buitenland. In 1976 keerde hij naar Nederland temg als wachtchef Brouwen in Amsterdam. Later werd hij chef Drankenbereiding in Hattem. Daar was hij als lid van de (C)OR nauw betrokken bij de reorganisatie en de specifieke problemen die met de sluiting van de Hattemse vestiging gepaard gingen. In 1983 werd Gerben wachtchef Opleiding en Processtudie Verpakken in Den Bosch. Opleiden en trainen trok Gerben steeds meer. Hij kon hier zijn belangstelling en gevoelens voor mensen goed in kwijt. Vandaar dat hij in 1989 brouwtechnische opleidingen ging geven op de Bahama's. In 1990 werd hij benoemd tot coördinator Functiegerichte opleidingen in Den Bosch en in november 1992 werd hij trainingmanager in Vietnam. Zijn wijze van aanpak daar heeft veel navolging gekregen en mede dankzij de inspanningen van Gerben kan de brouwerij terugvallen op goed opge leid personeel. Helaas deed zijn ziekte hem in maart 1995 voortijdig naar Nederland terugkeren. Wij zullen ons Gerben herinneren als een man die altijd klaar stond voor zijn collega's. Iemand die veel warmte uitstraalde naar zijn omgeving en intensief met zijn vak bezig was. Een man ook die een grote reputatie heeft opgebouwd op het gebied van trainingen en vele contacten onderhield met scholen en universiteiten. Zijn populariteit in Vietnam was groot. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het overlijden van Gerben grote verslagenheid teweeg bracht bij alle Heineken collega's in binnen- en buitenland. Wij wensen Hanneke en de kinderen de komende tijd veel sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. 6 i Op 19 augustus overleed op 64-jarige leeftijd de heer B. de Hont. Ben trad 15 februari 1954 als bijrijder in dienst. Latere functies van Ben waren ondermeer directiechauffeur en portier van het hoofdkantoor in Amsterdam. In 1984 werd hij benoemd tot chauffeur van de Raad van Bestuur voor de heer Van der Werf. Sinds enkele jaren genoot hij van een van de regelingen voor vervroegde uittreding. Toegewijd, zeer conscentieus en servicebereid, dat zijn de kenmerken waarmee Ben het sterkst wordt getypeerd. Karaktertrekken die bij het uitoefenen van zijn baan als chauffeur van de Raad van Bestuur erg belangrijk, zo niet onmisbaar waren. Vooral in de tijd dat Ben in die functie heeft gewerkt, werd er nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Steeds kon èn wilde hij zich flexibel opstellen en de belangen van zijn 'meneer' als meest belangrijke zien. De familie zal ongetwijfeld goede en warme herinneringen aan Ben bewaren. Het gemis is dan ook zeer groot. Wij wensen hen veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Na een oneerlijke strijd tegen de spierziekte 'A.L.S.' is op 7 oktober Flans Krotjé op 37-jarige leeftijd overleden. Hans trad 1 december 1979 in dienst van Heineken als analist van de toenmalige vestiging aan de Mauritskade in Amsterdam. Bij overplaatsing naar Zoeterwoude in 1982 werd hij analist op het Organisch Lab van HTB. In 1987 ging hij deel uitmaken van de 'gistgroep' van RGD, Proces Research Gist. De laatste jaren was Hans senior R&D analist bij de huidige subsectie Process Technology Yeast van HTS. Hans was iemand die altijd voor iedereen klaar stond, zowel in het werk als daarbuiten. Tot op het laatste moment informeerde hij nog altijd naar het werk op het lab en naar collega's. Hij werkte altijd met veel plezier, waarbij zijn opgewektheid en zijn humor aanstekelijk waren. Hij was altijd in voor weekeindjes fietsen en andere activiteiten met collega's. Hij was zeer sociaal ingesteld en was een sportman 'pur sang'. Daarom was de verslagenheid bij iedereen zeer groot toen het bericht kwam dat Hans ongeneeslijk ziek was. Door zijn enorme strijdlust en zijn doorzettingsvermogen heeft hij ook nog in het laatste jaar een aantal dingen ondernomen die hij altijd al had willen doen. In zijn strijd werd hij enorm gesteund door zijn vrouw Tina, zijn naaste familie en vrienden. Sterk was zijn vermogen om te relativeren en dit werkt tot op heden nog op zijn collega's door, omdat zij opnieuw stil zijn gaan staan bij de vraag wat nu eigenlijk belangrijk is in het leven. Wij willen Tina en Merel heel veel sterkte toewensen bij het verlies van zo'n fijne vent.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 27