Traimngsmanager in het buitenland Heineken geeft jonge, veelbelovende medewerkers uit de technische hoek de kans als trainingsmanager naar het buitenland te gaan. Het gaat hierbij om een nieuwe ontwikkeling, waarbij de functie van trainingsmanager als opstap wordt gezien naar bijvoorbeeld een baan als brouwerij manager. Ter plaatse worden de trainingsmanagers ingezet om lokale medewerkers op te leiden in het brouwersvak. De achtergronden. "De functie trainingsmanager is uiteraard niet nieuw", vertelt Henk te Winkel van Loopbaan ontwikkeling in Zoeterwoude. "We kennen deze functie al veel langer. Met de aankoop en bouw van nieuwe brouwerijen is er echter weer een groeiende be hoefte aan trainingsmanagers. Alleen vullen we deze functie nu anders in dan voorheen. We selecteren jonge, technische medewerkers, die over de nodige vaktechnische management kwaliteiten beschikken, maar mogelijk geen ervaring op het gebied van training hebben." Interne opleiding Albert Ninck Blok, Regional Technical Manager Asia Pacific, vult aan: "Zijn deze jonge mede werkers eenmaal door de selec tie gekomen, dan volgt een interne opleiding als voorberei ding op de job. Deze bestaat ondermeer uit het aanleren van presentatietechnieken en het leren opzetten van een training binnen een brouwerij. Uiteraard krijgen de opleiders in spé ook veel gesprekken met collega trainers uit binnen- en buiten land." Na de opleiding volgt de uit zending naar het buitenland. Een job die de trainingsmanager ongeveer anderhalf jaar zal ver vullen. Henk te Winkel: "Die baan is een goede opleiding tot een algemene management functie binnen Heineken we reldwijd. Daarnaast zijn deze jonge mensen bij het doorstro men naar een management functie doordrongen van de noodzaak van opleiden. En dat is ook min of meer de reden dat Heineken juist jonge managers wil inzetten voor deze job. De trainingsmanagers hebben door hun werk het nut van opleiding en training ervaren en zullen daarom ook in hun verdere loop baan de meerwaarde hiervan inzien en daarin investeren." Azië Marlies Wijckerheld Bisdom van Research Zoeterwoude, Ed van Willegen van Brouwen uit Den Bosch en Pieter Walraven van Research Zoeterwoude worden als eerste in deze func tie uitgezonden. Marlies naar Vietnam, Ed naar Cambodja en Pieter naar Thailand. Alledrie beginnen ze in een nieuwe brou werij. Ed van Willegen (31) gaat per 1 januari voor vast naar Cam bodja. Samen met zijn kersverse vrouw, "ik ben 21 september getrouwd". In oktober is hij er alvast heen gegaan om een en ander voor te bereiden. Eds eer ste indruk van zijn nieuwe job: "Toen ik voor deze baan ge vraagd werd, dacht ik in eerste instantie: 'Waarom ik? Ik zag mijzelf echt niet als een instruc teur. Ik ben best in staat ande ren te vertellen wat ze moeten doen, ondermeer door mijn eigen praktijkervaring in de brouwerij, maar een opleider? Maar toen ik er een tijdje over nadacht, heb ik 'ja' gezegd. Tenslotte biedt Heineken mij deze mogelijkheid om naar het buitenland te gaan. Ik wilde altijd al naar het buitenland, het liefst naar Azië. Waarom? Azië kent groeimarkten. De mensen werken er erg hard. Dat trekt mij aan. Ik zit wat dat betreft in mijn nieuwe functie goed." ultra waar met snel :ssen met inde- locht titin: te en uit t te maal een- het Toen leeft ultra aan- rvan dien neer -g ik 'oor- :n is ïder- Ik laan tens zijn ders oen. stus niet oor- igen :het oals pde ood- van ood- lsen uit eet red. ider ring oor- nin- tijd: den laat Eerste indruk Ed heeft inmiddels in Neder land kennisgemaakt met enkele van de Cambodjaanse mede werkers. Zijn eerste indruk: "Zeer leergierig, maar in mijn ogen nog erg jong en onervaren. Ik heb dus veel werk voor de boeg." Ed van Willegen, temidden van enkele van de medewerkers die hij straks zal opleiden in Cambodja

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 15