Bokbiertijd Het is er weer: bokbier. Op deze pagina een greep uit de verschillende bokbierevenementen. Twente Leeuwarden In Nijmegen vierde Horeca 3 oktober een uniek duo-bokbier- feestje. Speciaal voor deze gele genheid was café-restaurant De Waag opgedeeld in een Heine- ken- en een Amstel-gedeelte. Acteur en bierliefhebber Peter Faber tapte het eerste glas Hei- neken Tarwebok èn het eerste glas Amstel Bock voor deze horeca-regio. Een Amstel paardenspan voor zag de horeca van Schagen op 6 oktober van de eerste vaatjes Amstel Bockbier. Om vijf uur 's middags stopte de wagen voor café 't Heremetijdje. Daar kreeg de burgemeester van Schagen in gezelschap van de plaatselijke horeca-ondernemers het eerste glas Amstel Bockbier aangebo den. De Ridder Ook bij brouwerij De Ridder en Brand bierbrouwerij werd het nieuwe bokbierseizoen begin oktober geopend. De Ridder had Maastrichtse (slijterij)relaties uitgenodigd om het nieuwe Ridder Bockbier te proeven. Alle aanwezigen waren het erover eens dat het Bockbier van 1995 nog lekkerder was dan dat van 1994. In al deze plaatsen werd op fees telijke wijze het bokbier bin nengehaald. Zo was er in Twente een bokkewagen aanwezig en werd Heineken Tarwebok in Leeuwarden met een koets met Friese paarden vervoerd. Na aankomst in Zestienhoven ging uiteindelijk een groep naar pers centrum Nieuwspoort in Den Haag waar het bokbier in ont vangst werd genomen door Nieuwspoort-voorzitter Max de Bok. Woensdag 4 oktober maakte de Heineken Fanfare de inwoners van Alkmaar er muzikaal op attent dat er weer nieuwe oogst Heineken Tarwebok is. Voor dit horeca-gebiedsevenement was een aantal bedrijven geselec teerd. Daar leverde de muzikale stoet de eerste fustenTarwebok af. De ronde door Alkmaar werd afgesloten in Proeflokaal De Boom. Het kersverse in Den Bosch gebrouwen Heineken Tarwebok werd 2 oktober al vroeg in de morgen op Eindhoven Airport in het vliegtuig geladen. Vandaar zette het toestel koers naar achtereenvolgens Twente, Leeuwarden, Eelde en Rotter dam Airport (Zestienhoven).

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 12