Ook op afstand overzicht Sinds 1 augustus werken de brandteams van Heineken en Amstel/Buckler met het automatiserings programma 'Lotus Notes'. Vele andere afdelingen hebben inmiddels al belangstelling getoond voor dit systeem. %M mz Voor een afdeling die bezig is met ruim 150 projecten wereld wijd, is het moeilijk het meest recente overzicht daarvan te hebben. Voordat op het secre tariaat de nieuwste gegevens zijn ingevoerd en wijzigingen op bestaande feiten zijn doorge voerd, zijn de gegevens eigenlijk vaak al weer achterhaald. Als de afdelingsmedewerkers dan ook nog vaak op reis gaan, is het helemaal lastig inzicht te hebben in eikaars projecten. Een dergelijke situatie deed zich voor in Amsterdam bij de afde ling Corporate Marketing. Van daar het verzoek van Interna tional Marketing Manager Heineken Ronald Voorn aan de Informatiseringsafdeling van het hoofdkantoor een oplossing voor dit probleem te bedenken. En dat deed projectleider Infor matisering Robert van den Bergh. Begin 1995 ging daarom een proef van start met het soft warepakket Notes van Lotus. Een systeem dat al enige jaren bestaat, maar nog niet eerder bij Heineken werd gebruikt. "Notes is een Windows-appli- catie. Alle informatie wordt weergegeven op basis van docu menten, op A4 formaat", legt Robert van den Bergh uit. "Het systeem biedt vele mogelijkhe den. Eén van de eisen waaraan het moest voldoen, was bij voorbeeld dat het voor eenieder, mits geautoriseerd, toeganke lijk moest zijn. Een andere was dat de mensen die er mee moe ten werken, zelf wijzigingen moeten kunnen aanbrengen in de teksten. Dat kan allemaal. De marketeers die niet op kan toor zijn, kunnen ergens anders op hun draagbare PC zelf nieu we gegevens of wijzigingen inbrengen. Als ze eenmaal terug zijn in Amsterdam zijn de mutaties eenvoudig op te slaan in de centrale computer, de ser ver, en weer terug te koppelen naar een (draagbare) PC. Notes controleert of er tegelijkertijd meer wijzigingen in een en dezelfde tekst worden aange bracht. Je kunt dus heel goed repliceren, ofwel gecontroleerd kopiëren." Overzichtelijk Met behulp van Notes zijn alle projecten op een overzichtelijke manier beschreven. Wie zich ermee bezighoudt, waarover het gaat, wat het doel is, wanneer het afgerond moet zijn, in welk stadium het project zich nu bevindt, wat er gedaan moet worden etcetera. Symbooltjes bij de tekst maken in één oog opslag duidelijk hoeveel tijd er bijvoorbeeld nog resteert of dat de 'deadline' voor activiteiten inmiddels verstreken is. En ook of iemand opmerkingen heeft geplaatst bij een bepaald project. Zo hebben de collega's onder ling meer inzicht gekregen in eikaars werkzaamheden en heeft de marketing manager een compleet overzicht. Tevens heeft Notes een uitgebreide zoekfunctie. De marketeer die zich in het vliegtuig afvraagt in welke landen een bepaald pro motie-artikel wordt ingezet, kan dat gemakkelijk opzoeken. Net zoals bijvoorbeeld heel een voudig kan worden opgevraagd welke projecten op een bepaal de datum afgerond moeten zijn. Grote belangstelling Notes is geen moeilijk systeem. Ervaren Windows-gebruikers kunnen er binnen een halve dag mee omgaan", vertelt Robert van den Bergh. Na een eerste proef van twee maanden, is het systeem enigs zins aangepast, zodat de gebrui kers er nog beter mee kunnen werken. Sinds 1 augustus werkt zowel het Heineken brandteam als het Amstel/Buckler-team met Notes. De verwachting is dat clusters en afdelingen zullen volgen. Naar aanleiding van een artikel in 'Horizon', het blad voor (hogere) Heineken- managers, heeft Van den Bergh al veel verzoeken om meer informatie gekregen. Hij heeft inmiddels al aan diverse afde lingen een presentatie gegeven over de mogelijkheden van Notes. Nog meer mogelijk Zoals al gezegd, biedt Notes vele mogelijkheden. Zo is Robert van den Bergh nu bezig voor de beide brandteams een Relatiebeheersysteem te ont wikkelen. Met behulp van dit systeem kan de gebruiker (ook op de portable) beschikken over allerlei gegevens (adressen, tele foon- en faxnummers) van alle bedrijven en contactpersonen die voor de brandteams van belang zijn. Dit systeem zal dan ook de spil worden bij allerlei toepassingen. Het samenstellen en bijhouden van mailingbe standen zal hierdoor sterk wor den vereenvoudigd. Niet op kantoor, en tóch over zicht. Dat kan met behulp van Notes. Projectleider Robert van den Bergh (voorop) en international marketing manager Heineken Ronald Voorn hebben dat al ervaren

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 7