Netwerk voor A'Stad Eén voor -1 geslaagd Proef met 'meeting-point' Zoeterwoude "Hoe kunnen we ervoor zorgen dat Colonne 1 beter gaat draaien en het rende ment daardoor niet alleen ver betert maar ook gewaarborgd blijft?" Met die vraag confron teerde rayon-manager Atze Bosma eind oktober '94 zijn team, toen hij het project 'Eén-voor-1' aankondigde. Het werd een project waarbij de afdeling Verpakken zelf de no dige rendementsverbeteringen zou aandragen. Daarmee sloot het naadloos aan op het Mensen Maken Heineken-proces: het zo laag mogelijk in de organisatie neerleggen van de verantwoor delijkheden. Op 28 augustus werd Eén-voor-1 afgesloten met een slotmanifestatie voor een breed Heineken-publiek op een nogproducerende colonne. Daar bij werd ook de behaalde ren dementsverbetering gepresen teerd: 16%. Enthousiasme "Eén-voor-1 betekent onder meer 1% per maand in rende ment omhoog", vertelt Atze Bosma over het project. "Maar belangrijker nog: het samen sterk staan voor Colonne 1. Medewerkers hebben samen in kleine groepjes deelprojecten aangepakt. Dit gebeurde met veel enthousiasme en op cre atieve wijze, zoals ondermeer te zien was aan de zogenoemde 'vuil-uit-het-krat-blaasmachine'." Andere projecten waren glas- uitstoot, ploegensystemen 1996, stopdag- en werkplekbeheer- sing. "Meer in de automatise- ringshoek lag de opzet van een pilot voor 'stilstandregistratie'", nu toe worden vanuit Zoeter woude uitgeprinte overzichten van de boekingen toegezonden aan de chefs Ontvangsten in Amsterdam, Den Bosch en Zoe terwoude. Met behulp van de geautomati seerde agenda kunnen de reser veringen efficiënter worde gedaan. De administratie van Ontvan sten in Zoeterwoude werkt met dit systeem; de ontvan, stencentra zullen dit waa schijnlijk nog voor het eind va het jaar gaan doen. Zoeterwoude Op de tweede verdieping in vleugel 4 van het kantoorgebouw in Zoeterwou de, is 11 september gestart met de bouw van een zogenoemd 'meeting-point' (ontmoetings plaats, -red.). Het gaat hier om een aparte ruimte, waar mede werkers bijvoorbeeld naar het bedrijfsjournaal Kijkglas kun nen kijken. Ook komt er een leesrek met daarin alle bladen en kranten die Heineken uit geeft. Het geheel moet half oktober klaar zijn. De bouw van het 'meeting- point' loopt mee in een totale 'facelift' van het kantoorge- De verbouwings werkzaamheden zijn gestart op de tweede verdieping bouw in Zoeterwoude. Lifte en gangen aan de moderne ti aangepast. Ook worden ve lichting, plafonds en vloerb dekking vernieuwd en krijge wanden een andere kleu Bovendien komen er ande: naambordjes naast de deuren e wordt de bewegwijzering in h kantoor aangepast. Dit alli gebeurt nu al op de tweede ve dieping, terwijl elders in h gebouw ook al enkele liften zi aangepast. Het kantoor krijgt een moderi en tegelijkertijd warme uitstr ling. De lange kale gangen kr gen een gezelliger aanblik. In d concept passen ook meetin points. Als de proef met de et ste ontmoetingsruimte slaaj komen er nog drie in het ka toorgebouw in Zoeterwoude. vertelt Atze Bosma. "Zo bou wen we een bibliotheek op van feiten over bierverliezen." Zelfvertrouwen Door het project is vooral het zelfvertrouwen van de mensen van Colonne 1 gegroeid. "Ze zijn zekerder van zichzelf, hebben geleerd zelf met ideeën te komen en die ideeën zelf vorm te geven. Wat dat betreft was dit project een goede voorbereiding Amsterdam Het Heineken Ontvangstcentrum aan de Amsterdamse Stadhouderskade is kortgeleden aangesloten op het landelijke computernet werk. Daarmee hebben de afde lingen Ontvangsten en Stallen toegang gekregen tot de soft ware, die ook op andere vesti gingen wordt gebruikt. Tevens zullen zij worden aangesloten op cc:Mail. Voor de afdeling Ontvangsten is de mogelijkheid om met een gezamenlijke geau tomatiseerde agenda te gaan werken het belangrijkst. Tot op het werken in rayons en taal teams", vertelt Atze Bosm; "Maar het beste resultaat i natuurlijk dat iedereen er wet plezier in heeft. Want ieman die met plezier zijn werk doe zal er ook voor zorgen dat hij d; werk goed doet." Opdrachtgever Paul Hamers zet de één-voor-1 klok op 1 uur

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 6