Amstel Bock: traditioneel bokbier ip gm Ook deze herfst kunnen we weer genieten van een prachtig Amstel Bockbier. Traditioneel gebrouwen in onze Bossche vestiging uit gerstemoutsoorten van de nieuwe oogst. Die zijn donker van kleur door het extra lange droogprocédé op de eest van de mouterij. De donkere mout geeft Amstel Bock zijn dieprode kleur. Over het ontstaan van de naam 'bokbier' bestaan vele verhalen. Het belangrijkste daarvan is dat van Einbeck. Uit overlevering is gebleken dat dit Duitse plaatsje al in de dertiende eeuw bekend stond om haar speciale bier met een hoog alcoholpercentage. De naam van Einbeck is in de loop van de eeuwen verbasterd, waardoor het speciale bier werd gekoppeld aan "ein Bock". Dat sommige meer traditione le bokbiermerken, de "ck" van Einbeck in de naam hebben overgenomen, lijkt dan ook geen toeval. De 'c' van Bock Niet alleen de "c" in de naam Bockbier verwijst naar het oor spronkelijke en traditionele van Amstel Bockbier. Ook de brouwwijze en de smaak geven Amstel Bockbier het traditio nele karakter. Amstel Bockbier wordt namelijk op traditionele wijze gebrouwen uit zuiver natuurlijke grondstoffen. Door gebruik van donkergekleurde moutsoorten ontstaat de eigen donkere robijnrode kleur. Amstel Bockbier heeft een mil de volle smaak en geldt als een extra zwaar bier met een alco holpercentage van 7%. Verkoopgroei In het seizoen 1994 maakte Amstel Bockbier een sterke groei door. Vele detaillisten namen Amstel Bockbier, al dan niet voor het eerst, met succes op in het assortiment. Nog voor het einde van het seizoen waren de voorraden Amstel Bockbier op. Hierdoor werd Amstel Bockbier de sterk ste groeier qua verkopen in het bokbiersegment! Ook voor 1995 zijn de ver wachtingen weer hooggespan nen. Vele consumenten zijn inmiddels vertrouwd met de speciale bieren van Amstel. De handel onderkent de vraag van de consument en haakte goed in tijdens de voorverkoopactie. Nieuw, fraai, en opvallend reclamemateriaal voor op de winkelvloer zal de verkoop van Amstel Bockbier zeker stimu leren. Daarnaast zal de gunstige prijs van Amstel Bockbier we derom een groot aantal consu menten over de streep trekken. Toch is het vooral de smaak die het succes bepaalt. Getuige de toenemende vraag van consu menten bevalt Amstel Bockbier duidelijk goed. En dat zal de brouwers van dit speciale bier ongetwijfeld plezier doen! 29 m fAMSTEL I Sj&Ö' A .M

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 29