Frisse start in studentensteden Alle eerstejaars studenten aan het wetenschappelijk onderwijs hebben in augustus kennisgemaakt met hun universiteitsstad. Heineken ondersteunde de initiatieven en ideeën van de verantwoordelijke introductiecommissies van de universiteiten in Groningen, Enschede, Nijmegen, Wageningen, Utrecht, Amsterdam, Leiden, Rotterdam, Delft, Tilburg, Eindhoven en Maastricht. ten een introductieglas (met het logo van de introductiecom missie) en een studiemap. De kersverse studenten werd ondermeer gevraagd de zin 'Ik ben 'proud to be green', omdat ....'af te maken. Dat leverde aan vullingen op als: "omdat....ik geen blauwtje wil lopen"; omdat....ik een groentje ben" en "omdat....ik een milieufreak ben". Carlein: "'Proud to be green', een tekst die we overi gens voor dit jaar ook op speciale t-shirts hadden laten drukken, heeft meerdere associatie-moge lijkheden. Met Heineken-groen, met natuur en milieu en met het feit dat eerstejaars 'groen tjes' worden genoemd. Ook hier geldt dat we aansluiting gezocht hebben bij de belevingswereld van de studenten." Business course De huidige eerstejaars, zullen Heineken nog op verschillende momenten tegenkomen. Tij dens het tweede en derde stu diejaar bij de Heineken Studen ten Steden Cup. En in de afstudeerfase, tijdens work shops en symposia. Voor afstu- derenden is er de Heineken International Business Course, die recent van start is gegaan. Zoals eerder gemeld nemen daaraan streng geselecteerde jonge managers in spé deel, die nu nog studeren aan een uni versiteit. Ze zijn afkomstig uit diverse Europese landen, waar onder Nederland. De nieuwe Heineken Strandpromotie bleek ook met succes inzetbaar tijdens de introductieweken voor eerstejaars studenten. Velen probeerden de groene frisbees te gooien door gaten in het grote Heineken-vilt. Zie bijgaande foto's. tiemiddelen in te zetten. We hebben bewust met ons recla mebureau wat extra artikelen laten ontwikkelen, die aanslui ten bij de beleving van studen ten. Een voorbeeld daarvan is een groot Heineken-vilt. Op de achterkant daarvan is de kreet 'It's not what you know, It's who you know' gedrukt. Daar naast is ruimte voor het invul len van namen, adressen en tele foonnummers. Want dat soort informatie wisselen studenten uit tijdens de introductiedagen. Wij hebben er zelf het postbus nummer en het telefoonnum mer van de Heineken Studenten Steden Cup op gezet. In veel stu dentenhuizen zal het vilt naast de telefoon te vinden zijn," aldus Carlein Kieboom. Trots Tijdens de informatiemarkten konden de eerstejaars door het invullen van een vragenlijst een Heineken intro-cadeau bemachtigen. Dat cadeau ver schilde per stad. In Wageningen bijvoorbeeld, kregen de studen- Carlein Kieboom, stagiaire bij In- en Externe Betrekkingen, coördineerde deze omvangrijke klus. Ze deed dat in overleg met Marketing Heineken en in nauwe samenwerking met de brouwerijvertegenwoordigers in de universiteitssteden. "We hebben actief meegedacht over de introductieweken en per stad een optimaal pakket van acties samengesteld. Uitgangspunt in 1995 was actieve ondersteu ning, omdat Heineken veel ervaring heeft met evenemen ten en diverse faciliteiten daar voor beschikbaar heeft. De on derlinge uitwisseling van ideeën was erg belangrijk. Zo maak je er samen iets moois van." Gericht Via deze aanpak wordt de kwa liteit van Heineken gekoppeld aan de kwaliteit van studeren aan een universiteit. Door als merk actief aanwezig te zijn, ontstaat sympathie. Het gevoel van 'Heineken hoort bij mijn studentenstad'. "Dat bereik je niet door alleen maar de beschikbare Heineken-promo-

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 28