Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek worden nieuwe en vernieuwde horecabedrijven belicht, waar een of meerdere van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor brasserie Mail Company, Dam 7b in Zaandam. Een postzegel kun je er niet kopen maar uiterlijk heeft de Mail Company zeker overeen komsten met een postkantoor. Dat is niet toevallig maar bewust gekozen vanwege de vorige functie van het pand. De brasserie is gevestigd in het pand van het voormalige hoofd postkantoor van Zaandam. Er valt veel te zien dat verwijst naar vroeger. In de achterste muren van de zaak zijn loketten nagemaakt waar in vervlogen tijden onze voorouders in de rij hadden kunnen staan voor een telegram. In 1995 bij Mail Com pany hoeft niemand in de rij te staan want de bediening geeft service per expresse. Op muren en pilaren zijn bijzondere schil deringen aangebracht van onder andere postzegels, een ouder wetse telefoniste en een brie venbus. De rest van het interieur is geënt op industriële vormen en materialen zoals die gebruikt werden bij het verwerken van de post. Zo staan de flessen met sterke drank in een kopie van een 'sorteerrek'. Dat is een hok jes-stellage waarin postbodes de brieven sorteerden. Variatie Mail Company is sinds de ope ning op 20 juni uitgegroeid tot een ontmoetingsplaats voor jong en oud. 's Ochtends wordt er door het winkelend publiek koffie gedronken, terwijl in het weekend Zaanse jongeren op trendy muziek 'uit de bol gaan'. Op de kaart prijken uit eenlopende gerechten van inter nationale salades en stevige biefstuk tot aan appelgebak, broodjes hamburger en tosti's. Naast al die variatie, is er voor eigenaar Han van Ammers maar één keus als het om brou werijen gaat. Hij omschrijft het figuurlijk: "Ik ben niet getrouwd met Heineken maar we hebben wel vaste verkering. Bij een zaak van deze omvang hoort gewoon kelderbier. Uit onze tap stroomt, naast Heineken pils, Wieckse Witte, De Koninck en Vos. Bovendien tappen we nog een bier van de maand en zijn er flesjes Duvel en het Mexi caanse Sol voorhanden." Samenwerking "Toen ik voor het eerst de bouw tekeningen zag", vertelt Han van Ammers, "heb ik nooit gedacht dat het zó mooi zou worden". Menno Rombach en Rob Hofenk van het Heineken Bouwadviesburo hebben goed werk geleverd. Mijn bedrijfslei der, John Hiemstra, krijgt van gasten nog dagelijks compli menten voor deze zaak." Mail Company is het resultaat van een goede samenwerking tus sen ondernemer, Bouwadvies buro, en alle betrokkenen van het horecagebied Noord-Hol land. Vertegenwoordiger Peter van Ee vindt dit een typisch voorbeeld van partners in busi ness: "Alle partijen zien hier dat zij elkaar nodig hebben en ver sterken". Collega Sjouke Blee- ker vult aan: "Iedereen die heeft meegewerkt, is erg trots op het resultaat". Openingstijden Mail Company is zeven dagen per week geopend vanaf 10.00 uur. Doorde weeks sluit de zaak om 02.00 uur, in het weekend is dat een uur later. Deze tijden staan echter niet vast. In Zaandam zijn er flexibele openingstijden voor horeca. Als het erg gezellig is, blijven de deuren in het weekend tot 05.00 uur open.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 25