Heineken' NIGH Het eerste lustrum van de Heineken Night of the Proms wordt gevierd met opnieuw een aantal bekende artiesten. Bryan Ferry, Al Jarreau, Clouseau en Andrea Bocelli zullen samen met de band van John Miles en II Novecento, het orkest van de twintigste eeuw, zorgen voor een onvergetelijk spektakel; De kaartvoorverkoop van 9 september leverde een record op: Binnen 40 minuten waren nagenoeg alle kaarten uitverkocht. De artiesten werden op 5 sep tember bekendgemaakt tijdens een persconferentie in A'Stad. Daar vertelde de uit België af komstige initiator fan Vereecke, dat de organisatie zich in 1991 nog afvroeg of een dergelijk con cert van pop en klassiek in Nederland wel zou aanslaan. "Anno 1995 hoeven we ons dat niet meer af te vragen. Het aan tal concerten is gezien het enor me enthousiasme van de voor gaande jaren verdubbeld", aldus Vereecke. Twee concerten in de Brabanthallen te Den Bosch en maar liefst vier in Ahoy', Rotterdam. Buitenland En dat niet alleen, want de Hei neken Night of the Proms is ook in het buitenland te bewonde ren. Vroukje Boenk van Heine ken Internationaal kon de aan wezige pers met trots melden dat het gelukt is om zowel in het Hallenstadion in het Zwitserse aiin Ziirich 15 november), als in het Palacio De Deportes in het Spaanse Madrid (27 november) een Proms-concert te organise ren. En over een mogelijk con cert in Frankrijk wordt nog onderhandeld. Die drie concer ten is Clouseau er overigens niet bij, maar wordt een lokale act toegevoegd. Vol programma Al die concerten (ook in België en Duitsland zijn de PROMS- artiesten te zien) vergen veel van zowel koor, orkest als artie sten. "Het is een vol program ma, waaraan veel aandacht is besteed", aldus Jan Vereecke. "Het klassieke deel is deze keer anders samengesteld. Drie kwart van dit onderdeel bestaat uit nieuwe stukken. Vers luis- tervoer", aldus de Belgische initiator. Andrea Bocelli De aanduiding 'vers luistervoer' slaat ook op de artiest uit het klassieke gedeelte van het programma: de (opera)zanger Andrea Bocelli. Hij liet tijdens de persconferentie alvast een voorproefje horen van zijn kun nen. Luciano Paverotti noemde Andrea Bocelli na het horen van een proefopname een van de beste tenoren die hij ooit had gehoord. "Wij houden elkaar nu op de hoogte van eikaars werk", vertelde de zanger na afloop van de persconferentie. "We oefenen wel eens samen bij hem thuis." Bocelli had als kind al een grote passie voor muziek, met name voor opera. De inmiddels 35- jarige Italiaan, die blind is geworden door een ziekte, brak in Nederland door met zijn album II Mare Calma Delia Sera. Met ditzelfde lied werd hij in februari 1994 winnaar in de categorie Nieuw Talent van het beroemde San Remo festival. Tot nu toe zijn er in een korte periode al 100.000 exemplaren van het album in Italië verkocht en is Andrea toe aan een inter nationale doorbraak. Maar ach ter dit uiterlijk van nieuw artis tiek talent schuilt volgens de PROMS-organisatie een veel zijdige musicus en een even wichtige persoonlijkheid. Eerste lustrum Heineker

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 12