Verbouwing PUM Brands nieuwe speciaalbierstand Award voor EHBO-ers Den Bosch Het zal je maar overkomen. Je bent met de afdeling een dag aan het zaal voetballen als plotseling een collega van je in elkaar zakt. Wat doe je dan? Het overkwam Berry Bos, Gerrie Nijholt en Peter van Oosterwijk van Intern Transport op 8 april. Zij aarzel den echter geen moment en sprongen meteen te hulp. Hun optreden redde uiteindelijk het leven van collega en groepslei der Harrie Jansen. Dit werd 25 augustus beloond met een spe ciale award voor een voortref felijk handelend optreden. Alledrie de mannen hebben via Heineken hun EHBO-diploma behaald met reanimatie. Daar- De vier mannen met hun award, met van links naar rechts: Gerrie Nijholt, Peter van Oosterwijk, Gerard Weber en Berry Bos door wisten ze wat ze moesten doen en konden ze Harries leven redden. Ook Gerard Weber (Ma gazijn) kreeg een award. Hij werd onderscheiden voor zijn daadkrachtig optreden toen 6 mei 1994 een oud-collega in elkaar zakte in het HOC. In 60 procent van de gevallen is het infarct zo zwaar, dat het slachtoffer niet meer gereani meerd kan worden. Of reani matie aan zal slaan is niet vooraf te bepalen. Het is kortom altijd zinnig om EHBO-hulpverle- ningstechnieken toe te passen. De awards werden uitgereikt door bedrijfsleider Herman Ubbink. Voorde echtgenotes/part ners was er een bos bloemen. Zoeterwoude Het achterste gedeelte van het PUM in Zoe terwoude wordt de komende weken verbouwd. Rond 9 oktober starten de werk zaamheden en naar verwach ting is de verbouwing half december klaar. Het PUM krijgt een grotere ruimte tot zijn beschikking. Het assortiment zal worden uitgebreid en prak tischer worden ingedeeld. Tijdens de verbouwing is in ver band met tijdelijk ruimtegebrek een beperkter assortiment ver krijgbaar en er kan sprake zijn van hinder en overlast. Het personeel van het PUM Zoeterwoude vraagt de bezoe kers daarvoor begrip. De openingstijden blijven onge wijzigd. Maastricht Brand heeft eind augustus tijdens het vierdaagse 'Preuvenemint' op het Vrijthof m Maastricht zijn nieuwe spe ciaalbierstand gepresenteerd. Het Preuvenemint is een sfeer vol eet- en drinkfestijn, waar 35 restaurateurs van uiteen lopende bedrijfstypen hun specialiteiten laten proeven. Brand is exclusieve bierleve rancier op de vijf taplocaties. Deze omgeving leent zich vol gens de brouwerij bij uitstek om naast pils ook de speciaalbieren Brand Up en Imperator te schen ken. Door de nieuwe speciaal bierstand kregen deze bieren extra aandacht. Het Preuvenemint trekt de laat ste jaren ook veel bezoekers van buiten Limburg. De organisatie is in handen van het Struys- kommitee, dat na het 250-jarig jubileum van café In den Ouden Vogelstruys in 1980 is blijven bestaan. Een grote schutters maaltijd ter financiering van de uniformen van de heropgerich te dienstdoende stadsschutterij van Maastricht vormde destijds de opmaat voor het Preuvene mint. Dit jaar werd het evene ment voor de veertiende keer gehouden. De nieuwe speciaalbierstand van Brand iroject zikan- ijnlijk en be- houw- t vori- ig' in bruikt amhe- weken 1 gele- Daar- llende blues- in Kaz ïeater, ilerige ir dui- oto).

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 11