Uitmarkt breed over voetlicht Ni j dam wint Profronde Heineken Jazz Blues in Rotterdam Amsterdam Aan de door Heinelten gesponsorde Uit markt in Amsterdam is dit jaar meer dan voorheen rechtstreeks aandacht besteed op televisie. Tijdens in totaal acht uur zend tijd, kon in de huiskamer wor den geproefd wat Nederland dit jaar in de schouwburgen en andere theaters aan toonkunst kan verwachten. De hiervoor verantwoordelijke omroep, de Avro, wijdde bovendien 12 uur radio-zendtijd aan de Uitmarkt, de traditionele opening van het culturele seizoen. Overigens waren 25, 26 en 27 augustus ook veel mensen aanwezig bij de 300 optredens bij en op het Museumplein en het Leidse- plein. De Uitmarkt werd geopend op het Heineken-podium op het Museumplein door het Koninklijk Concertgebouw orkest. Verder traden grote namen als Scapino Rotterdam, Freek de Jonge en Mathilde San- ting op tijdens het driedaagse evenement. Zoals gebruikelijk konden de Uitmarkt-bezoekers informatie inwinnen tijdens de Informatiemarkt, waaraan 300 organisaties deelnamen. Uit onderzoek blijkt, dat de Uit markt een gunstig effect heeft op de kaartverkoop van de gepresenteerde voorstellingen. De Uitmarkt is jaarlijks goed voor gemiddeld een half miljoen bezoekers Valkenburg Onlangs is de 35ste Profronde van Nederland verreden. Deze werd onder steund door Amstel Malt. Het was Jelle Nijdam die 26 augus tus in Valkenburg met de eer ging strijken. Met een grote kreet van vreugde kwam hij in de laatste etappe als eerste over de streep. De blijdschap van Nij dam was zo groot, omdat hij met deze etappezege tegelijker tijd de oranje trui overnam van Erik Breukink. Breukink had tot de laatste dag het klassement aangevoerd, maar viel in de laat ste etappe terug als gevolg van materiaalpech. Amstel Malt ondersteunde de 35ste Profronde van Nederland Rotterdam Het dertiende Heineken Jazz Bluesfestival Rotterdam heeft zo'n 200.000 bezoekers getrokken. Dat is volgens organisator Berend Len stra gelijk aan vorig jaar. Het festival werd gehouden van 24 tot en met 27 augustus. De meeste belangstelling bestond voor Jan Akkerman, Hans Dulfer en voor het kwartet van James Carter. Het concert van deze Amerikaanse saxofonist in 'Popular' was al weken van tevoren uitverkocht. "Carter is duidelijk een nieuwe ster aan het firmament, aldus Lenstra. Wat tegenvallend noemt Lens tra de publieke belangstelling voor het muzikale project 'Roest', waaraan 150 muzikan ten deelnamen. Waarschijnlijk was de locatie daarvan een be langrijke oorzaak. Het Schouw burgplein (locatie van het vori ge project 'Sax-op-hoping' in 1993) kon niet worden gebruikt vanwege bouwwerkzaamhe den. Daarom werd uitgeweken naar een minder centraal gele gen veld bij Station Blaak. Daar entegen was de opvallende samenwerking tussen blues mannen Magie Frankie en Kaz Lux in het Openluchttheater, ondanks het wat druilerige weer, goed voor een paar dui zend toeschouwers (zie foto).

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 10