Nieuwe afzuiginstallatie verdeelputten Nieuw informatiserings- systeem voor Export Zoeterwoude Onze afvalwa terzuiveringsinstallaties zorgen ervoor dat afvalwater grondig wordt gezuiverd voordat het op het oppervlaktewater of in het riool wordt geloosd. Tijdens dit proces kunnen geurcomponen- ten (stank) vrijkomen. In Zoe terwoude zijn onlangs afzuigin stallaties aangebracht op de verdeelputten van het afvalwa ter zodat er via deze putten vrijwel geen zwavelgeur in de buitenlucht terecht komt. Oorspronkelijk had de brouwe rij in Zoeterwoude alleen een aëroob systeem. Hierbij wordt het afvalwater gezuiverd door micro-organismen in grote open bakken. Deze manier van zui veren is relatief duur omdat er Titus Plooij veel energie voor nodig is. Bovendien ontstaat er slib. Titus Plooij, hoofd Technische Dienst Zoeterwoude: "We heb ben de zuiveringscapaciteit ver groot en het energieverbruik verlaagd door het aërobe sys teem te combineren met een anaëroob systeem. Dit is een gesloten systeem waarin het water een eerste maal gezuiverd wordt, maar niet in aanraking komt met de lucht. Op wegnaar de aërobe zuivering loopt het deels gezuiverde water door ver deelputten waar geur in de bui tenlucht terecht kan komen. Op deze putten hebben we nu afzuiginstallaties gemonteerd. Ze zuigen de gassen af die ver volgens in de aërobe installatie onder water worden ingebracht. Het water functioneert vervol gens als een natuurlijk filter." Rotterdam Het was Export 2000 en het wordt SAP, oftewel ■ystemen, Applicaties en Pro- lukten in de Informatica. Dat is de naam voor het nieuwe nformatiseringssysteem van de xport-afdelingen van Heine- :en. Het nieuwe pakket zal in le eerste helft van 1996 in ebruik worden genomen. Te verandering van pakket is iodig, omdat het huidige bij xport in gebruik zijnde infor- natiesysteem Export 2000 ver- uderd raakt. Daarnaast loopt olgend jaar het contract met de leverancier van het computer- ysteem af. Export wil echter, et als de andere werkmaat- chappijen, van een centrale laar een decentrale verwerking an de gegevens. Dat systeem noet ook weer gebruikers- riendelijk zijn. Te keuze is uiteindelijk geval len op het standaard SAP- pakket. Dit van oorsprong Duitse pakket is wereldwijd al 3000 keer ingevoerd en heeft inmiddels een goede reputatie opgebouwd. Een enthousiast team mede werkers van de afdelingen Infor matisering, Export Transport Afdeling, Commercie, Admini stratie en Planning en Control werkt aan de invoering van SAP. Dit gebeurt onder de codenaam PEGASUS, oftewel Project Ex port Group: All Systems Under SAP (Project export-groep: alle systemen onder SAP). Daarbij wordt nauw samengewerkt met medewerkers van andere werkmaatschappijen (Produktie Transport, Produktontwikke- ling, Inkoop en Administratie) om alle functies van Export 2000 over te zetten naar SAP. Begin volgend jaar moet de klus geklaard zijn. Dan lean SAP letterlijk de wereld rond. Het 'PEGASUS-team', met van links naar rechts: fan Voogel, Anette van Woerden, Jacques de Vassy, Banja Niewold en Anja Noordijk

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 7