Corporate Finance Director David Richard Hazelwood (4Ï staat sinds anderhalf jaar aan het financiële roer van Heineken N. V. De Engelsman voelt zich thuis bij ons internationale concern. Een interview met een man die een groot voorstander is van het carrièredenken zonder landsgrenzen. "Ik ben geboren in Newcastle, Engeland, op 5 mei 1946. Hier in Nederland is dat Bevrijdingsdag. Van daar dat ik dit jaar mijn collega's op een andere dag op gebak moest trak teren. Iedereen was immers vrij!" David Hazelwood vertelt het met een lach. Hij vertelt aansluitend dat hij de helft van een ééneiige tweeling is. Zijn broer Jonathan is in dienst van vliegtuigbouwer McDonnell Douglas in Londen. Hij verkoopt informatie systemen. De tweeling groeide op met hun zusje Michal. "Ilc heb denk ik een normale jeugd gehad. Mijn broer en ilc kennen elkaar natuurlijk erg goed. Maar het is niet zo dat we niet buiten elkaar kunnen, of bijvoorbeeld dat ik hier in Amsterdam voel wan neer hij zich in London bezeert," zegt Hazelwood desgevraagd. "Mijn vader was vertegenwoordiger in dames kleding in Noord-Engeland. Hij had een eenmanszaak. De branche bracht met zich mee dat hij het een paar maanden per jaar betrekkelijk rustig had. Dan speelde hij veel golf. Door de vele oefening wist hij het te brengen tot een handicap 6 (een top-amateurniveau -red.). Toen ik jong was leek mij zo'n leven aan trekkelijk. Al realiseerde ilc me dat je als vertegenwoordiger onder weg veel tijd alleen moest zien door te brengen. Plus dat het niet een voudig is om een periode van veel vrije tijd zinnig in te vullen. Aan het financiël In de voetsporen van mijn vader begon ilc op zevenjarige leeftijd met golflessen. Ilc heb nu praktisch geen tijd meer voor sport. Het beperkt zich tot 10 kilometer hardlopen op de zaterdag. In de vrije tijd die rest, lcijlc ik weieens naar sport programma's en daarnaast lees ilc graag detectives." Frankrijk Vertegenwoordiger zoals zijn vader is David Hazelwood nooit geworden. Hij studeerde Economy en Accoun ting aan de Universiteit van New castle. Tijdens zijn studententijd heeft hij veel aan teamsport gedaan: mgby, voetbal en cricket staan op zijn lijstje. Meteen na te zijn afgestudeerd vertrok hij in 1969 naar Frankrijk. De eerste vier jaar werkte hij in Parijs bij een accountantskantoor. Op een gegeven moment had hij als opdracht uit te zoeken, wat de finan ciële positie van Great Universal Stores was. Die onderneming om vatte in Frankrijk twee textielfabrie ken, vijftig kledingwinkels (waar bijvoorbeeld kleding van het merle Burberry's werd verkocht) en een organisatie voor de verkoop aan der den die zo'n vijfentwintig vertegen woordigers telde. Hazelwoods bevin dingen waren positief. Toen men hem vroeg om financieel directeur van deze Franse onderne ming te worden, hoefde hij niet lang te aarzelen. Vijf jaar later stapte hij over naar Prieel, een Frans bedrijf dat stoffen bedrukte. Hij werkte er onder de beroemde zakenman Goutard, die in die tijd bekend stond als een van de tien moeilijkste bazen om voor te werken. Hazelwood bleef er tot hij anderhalf jaar later werd gevraagd door Heineken voor een baan al hoofd Planning Control. Heineken, Straatsburg We schrijven 1980. Heineken gin, over tot lokale produlctie van Heine lcen bier in de voormalige Albra-broc werij in Straatsburg. Daarvoor wen een compleet nieuw team vai managers aangetrokken. De brouwe rij werd van de lagerlcelders tot d< moutzolder doorgelicht. Het total produlctieproces werd aangepast aai de Heinelcen-normen, zodat er Hei nelcen bier kon worden gebrouwei voor de Franse biermarkt. Hazelwooi denkt nog met zichtbaar plezier aai die periode temg: "Iedereen was nieuv in Straatsburg. En er moest veel gebeu ren. Wij hadden de indruk dat in feit' alles moest worden aangepakt. Da schiep saamhorigheid. Het maalct' ons tot een goed team, dat de situati

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 4