1250 gulden voor idee Victor Beek 1000 gulden voor idee Ab van Vliet 1000 gulden voor idee Leo Hassing Den Bosch Victor Beek heeft van de Ideeënbuscommissie Horeca een beloning van 1250 gulden gekregen. Inmiddels heeft hij gebruik gemaakt van de vut-regeling maar daarvoor was Beek werkzaam bij de Tech nische Dienst Garage in Den Bosch. Zijn idee levert een be sparing op aan de onderhouds kosten van kelderbierwagens. Op de haspel van de slang die het bier overpompt, zit een rem. Deze rem voorkomt dat de slang niet te snel afrolt en dubbel slaat. "Bij het oprollen is die rem helemaal niet nodig", legt Victor Beek uit. Een eenvoudige aanpassing zorgt er nu voor dat de rem alleen wordt gebruikt bij het afrollen. Sindsdien slijt het mechanisme van de haspel min der snel. Victor Beek bij een slanghaspel van een kelderbierwagen Hoofddorp De Ideeënbus Commissie Horeca heeft on langs Ab van Vliet, HTD Hore ca, een beloning van duizend gulden toegekend. "Het ei van Columbus", zoals Van Vliet het zelf omschreef, leverde een aanzienlijke besparing op. In Noord-Holland hebben veel horeca-afnemers problemen met leidingen die verstopt raken van het kalk in het harde leiding water. Het gevolg hiervan was dat veelal de spoelbakkranen werden vervangen. Een deel van de kraan, zo bedacht Van Vliet, was echter nog bruikbaar. Door voortaan alleen het binnenwerk Hoofddorp Het idee van Leo Hassing, werkzaam bij de Hore ca Tap Service in Hoofddorp is onlangs beloond met een bedrag van duizend gulden. Hassing bedacht een manier om de rei niging van de biertapinstalla ties nog effectiever te maken. Zoals bekend, reinigen de col lega's van de Horeca Tap Servi ce regelmatig de tapinstallaties bij onze afnemers. Met behulp van een hoge-drukpomp wor den de bierleidingen gedesin fecteerd. Tijdens de reiniging zijn er twee of drie leidingen aan elkaar gekoppeld middels een koppelstuk, de zogenoemde 'spoeltelefoon'. Zo vormen de leidingen een gesloten circuit. Leo Hassing bedacht het vol gende: Door in de 'spoeltele foon' een extra schoepenrad aan te brengen, ontstaat er nog meer werveling tijdens het circuleren in de bierleiding. Het totale ren dement van de reiniging wordt zo vergroot. van de kranen te vervangen, hoeven de gehele kranen niet te worden weggegooid. Collega Leo Hassing met een 'spoeltelefoon' Ab van Vliet toont het binnenwerk van een spoelbakkraan

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 30