Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek worden nieuwe en vernieuwde horecabedrijven belicht, waar een of meerdere van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Old Captain Inn aan de pas ontwikkelde Seaport Marina te IJmuiden. IJmiiiden, de plaats waar de gro te zeilschepen van SAIL 95 gracieus de sluizen passeerden, is inmiddels niet louter en alleen een locatie voor visserij en staalindustrie. Deze haven plaats is vorig jaar omgetoverd tot een aanzienlijke badplaats in wording, compleet met jacht haven en boulevard. De Seaport Marina IJmuiden is nog volop in ontwikkeling maar de zes horecabedrijven die er inmid dels zijn gevestigd, schenken Heineken. Één daarvan is Old Captain Inn, een jazz- en blues café dat dit seizoen voor het eerst is geopend. Engels Veel gasten komen hier voor de muziek', vertelt eigenaar Cor de Jong. Hij draait in zijn zaak veel jazz-, blues-, zestiger jaren- en cajunmuziek. 'Ondanks dat muziek belang rijk is, moet het volume daar van je er niet van weerhouden om een goed gesprek te voeren. Daarom staan er in de buurt van de bar geen luidsprekers.' De Jong streeft er naar om zoveel Wie bij Old Captain Inn binnen stapt, ziet het interieur van een Engelse pub. Zo één waar echte zeebonken grotendeels hun tijd doorbrengen,- Veel donker ge kleurd hout, koper en vooral veel snuisterijen aan de rond lopende muren. De Jong: 'Ik vind dat er in een café altijd wat te zien moet zijn. Daarom struin ik rommelmarkten af en knap spullen op die een ander geen stuiver waard vindt. Een maal hier aan de wand trekt het veel bekijks. Soms wordt mij dan gevraagd of ik iets wil ver kopen, maar dat doe ik niet.' Gasten van De Jong kunnen plaatsnemen aan de speciaal ontworpen scheepstafels met vaste banken. Alvorens De Jong met Menno Rombach van het Bouwburo om de tafel ging zit ten voor het ontwerp van het jazz- en bluescafé, had De Jong vele foto's gemaakt van tradi tionele Engelse pubs. 'Uitein delijk is het precies zo Engels geworden als ik het wilde', zegt De Jong. Vissers Ondanks de Engelse invloeden blijft het bier een nationale aan gelegenheid. IJmuidenaren zijn echte Heineken-drinkers. Bij Het terras grenst aan de boulevard en de jachthaven Openingstijden Tijdens het zomerseizoen opent Old Captain Inn om 11.00 uur dagelijks haar deuren. Die deuren blij ven open tot 2.00 uur. In de winter van 11.00 uur tot minimaal 23.00 uur. mogelijk live bands op te laten treden. Uiteindelijk wil hij een starterspodium oprichten voor jonge bands. voorkeur drinken zij hun ger stenat uit het pijpje. Dat heeft te maken met de vissers-ach tergrond van de plaats: Het krat Heineken ging mee in de boot en een glas was alleen maar onhandig. 'Aan de inkoop van flesjes begin ik niet', zegt De Jong. 'Daar is hier geen opslag ruimte voor.' Heineken is in Old Captain Inn daarom ver krijgbaar van fust. Daarnaast tapt De Jong nog Wieckse Witte en Vos. Over Vos zegt hij: 'Het is een lekker speciaalbier, een leuke bijkomstigheid is dat de achternaam van mijn vriendin ook 'Vos' luidt'. Zijn flesjes heeft De Jong in een grote ver lichte glazen koeling uitgestald achter de bar. Goed in het zicht staan onder andere alle bieren van De Ridder, Lingen's Blond, Kriek Lambiek, De Koninck en Kylian. Alhoewel Old Captain Inn een echt café blijft, kan er als de maag rammelt een gefrituurde snack, tosti of broodje bal worden genuttigd. De stevige zelfgemaalcte soepen van de vriendin van Cor zijn nu al befaamd en een must na een winterse strandwandeling.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 25