a a Informatie Bossche brouwgeschiedenis gevraagd BgB Onze Bossche brouwerij heeft opdracht gegeven voor het maken van een boek over de brouwgeschiedenis van Den Bosch en omstreken. De feiten worden geplaatst binnen de historie van bier in de regio Den Bosch. Het project staat nog in de kinderschoenen maar het is zeker dat bewoners van de regio Den Bosch veel zullen herkennen in het werk. De Heineken Fanfare is A onlosmakelijk verbonden aan de geschiedenis van onze Bossche brouwerij. Op deze foto het huidige bestuurslid fo van Berkom in actie jaar Bossche brouwerij in zicht, ook al eens een dergelijk idee geopperd. Anekdotes De informatie uit het boek zal wetenschappelijk verantwoord zijn en prettig leesbaar worden opgeschreven. Bij het vergaren van informatie gebruikt Paul van Dun verschillende bron nen: "Ik maak veel gebruik van het archief van Heineken. Daar naast zoek ik naar gegevens in het Gemeente-archief van Den Bosch en het Rijksarchief in Noord Brabant. Anekdotes van (oud)medewerkers zijn ook bij zonder van waarde om de feiten in de juiste context te plaatsen." Paul van Dun kan elke infor matie over de Bossche Brouwe rij gebruiken. Ook foto's of ander historisch materiaal is van harte welkom. Als u een steentje bij wilt dragen voor het boek dan kunt u contact opne men met de secretaris van de commissie, Eli Maas, afdeling Inkoop, toestel 331 of 328 in Den Bosch. Een voorbeeld: Dat dit de brouwzaal in Den Bosch is, staat geschreven op de achterzijde van deze foto. Het jaartal is echter niet vermeld. Denkt u de samenstellers van het Bossche brouwgeschiedenisboek te kunnen helpen, bel dan Eli Maas (073-209331) Paul van Dun, historicus en archivaris, is aangetrokken om het boek te maken. Van Dun is Brabander in hart en nieren. De opdracht is gegeven door de begeleidingscommissie die speciaal hiervoor in het leven is geroepen. Gé van Hartevelt, teamleider Brouwen, is voorzit ter en daarnaast zijn Eli Maas, medewerker Inkoop Magazij nen, en Cees Voermans, chef Ontvangsten, van de partij. Als extern lid van de commissie is Jan Bosman aangetrokken. Hij runde vele jaren het bekende Bossche café 't Pumpke. Eli Maas, secretaris van de stuur groep, kwam op het idee voor het boek. Als hobby volgt Maas een cursus Middeleeuws schrift. Hierdoor stuitte hij op een zeer oude brief over bier die hem nieuwsgierig maakte naar de geschiedenis van de brouwe rijen in Den Bosch en omgeving. Trots als de Bosschenaren zijn op hun oude stad, groeide de interesse voor een historisch werk. Gé van Hartevelt en Herman Ubbink, unitmanager Den Bosch, hadden, met veertig

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 22