Polderkroeg: nieuwe Amstel-commercial Waarschijnlijk heeft u 'm al gezien: 'Polderkroeg', de jongste commercial van Amstel bier. Deze film is sinds begin augustus op de buis en is de opvolger van 'Tuin', waarin het bekende Amstel-lied 'De beste drinkers' opnieuw werd gebmikt. Ook in Polderkroeg is deze song te horen, maar dan in een blues versie. Het verhaal van Polderkroeg past uitstekend bij de waarden waar Amstel voor staat. Amstel is een Hollands bier dat saam horigheid schept. Amstel is een bekroning van de gezelligheid tussen vrienden. Het script is als volgt: Drie vrienden zijn in een café aan het biljarten. Ze spreken over hun vriend die er nog niet is en zijn daar bezorgd over. Zou hij met de bus zijn, met de fiets? Heeft hij een lekke band? Ter wijl ze over hem praten zie je hun vriend, Karei, onderweg. Hij reist met de fiets door een ïkse regenbui, krijgt inderdaad een lekke band, probeert te telefoneren, ontdekt dat de telefoonlijn is doorgeknipt en belandt uiteindelijk na een wan deltocht drijfnat in de kroeg. Zijn vrienden zijn verrast als hij uiteindelijk toch binnenkomt. Ha een enthousiaste begroeting past dan nog maar één ding ter bezegeling van hun vriend schap: Amstel bier. Herkenbaar Hoewel Polderkroeg en de vori ge commercial 'Tuin' twee verschillende filmpjes zijn, slui ten beiden goed aan bij Amstel. Patrick van Schie, brand ma nager Amstel hierover: "Tuin was de eerste commercial waar in we de Amstel tune 'De beste drinkers' opnieuw hebben ge bruikt. Het ging ons bij deze commercial om de herkenbaar heid van merk en tune. Dat is ook gelukt. Deze vrolijke com mercial, waarin iedereen het Amstel-gevoél op zijn eigen manier beleeft, heeft de bekend heid van Amstel vergroot. In Polderkroeg ligt meer nadruk op de Hollandse nuchterheid en de echtheid, eveneens kenmerken van Amstel bier. Uit een voor af gehouden test blijkt dat veel mensen zich herkennen in de geschetste situatie en dat ze zich ermee identificeren." Polderkroeg is te zien op de Nederlandse tv-zenders. Beelden uit de commercial

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 21