Display voor heftruckchauffeurs Met watertaxi op kroegentocht Zoeterwoude In navolging van Heineken Den Bosch wordt in het biermagazijn in Zoeter woude gewerkt aan de invoe ring van het Magazijn Bestu- rings/Beheer Systeem (MBS). Chauffeurs gaan werken met een display (beeldscherm) op de vorkheftruck, die alle informa tie over de lading van een pallet weergeeft. Voor Export zijn kortgeleden twee vorkhef trucks in Zoeterwoude uitge rust met een display. Eind okto ber moeten dat er zeven zijn. In Den Bosch is men een fase ver der en werkt men sinds 2 juli met negen vorkheftrucks met display. Vanaf december zal het MBS ook gebruikt worden bij vervoer tussen de brouwerijen onderling. Door te werken met het MBS verandert er veel. In de bestaan de situatie worden de pallets bij het afhaalstation opgepikt met een vorkheftruck. Vervolgens worden ze opgeslagen in het ma gazijn. 's Avonds wordt hand matig genoteerd waar de pallets staan die de volgende dag in exportcontainers moeten wor den geladen. Het produktiepro- gramma wordt in de nieuwe situatie door Verpakken inge voerd en elektronisch verzon den naar het MBS. Een aantal gegevens, zoals het palletnum mer, wordt weergegeven op barcodestickers die op de pallets worden geplakt. Als de pallet van de lijn afkomt, wordt de sticker gelezen door de scanner die op de vorkheftruck is ge monteerd. Zo kan de chauffeur op zijn display zien wat hij met de pallet moet doen. In Zoeterwoude zijn de vork heftrucks uitgerust met drie scanners in verband met het ver plaatsen van drie pallets tege lijk. Om foutloze belading te waarborgen zijn bij de laadput- ten vaste scanners aangebracht die de barcodestickers op de pallets automatisch controle ren aan de hand van de laad- documentgegevens in de MBS- computer. Foutloos Koos van Rooijen (DCS) en Pieter van der Meulen (project leider MBS): "Door te werken met het MBS kunnen we ons hoofddoel, een foutloze voor- raadregistratie en belading, re aliseren. Alles wordt namelijk door het MBS bijgehouden en kan achteraf gecheckt worden. Daarnaast benutten we de capa citeit van het magazijn opti maal en is de rij-afstand van de vorkheftrucks veel korter geworden." Amsterdam Op kroegentocht met een watertaxi. Dat is nu mogelijk in Amsterdam, dankzij een initiatief van Rederij Lovers dat Amstel heeft ondersteund. De rederij heeft een eigen watertaxi die kan worden afgehuurd om zestien verschillende Amstel- cafés te kunnen bezoeken. Opstappen kan op elke wille keurige plaats die vanaf het water bereikbaar is. Daar naast kan elke groep aan de hand van een in samenwer king met Amstel gemaakte folder zelf een programma se lecteren en de tijdsduur bepalen. De watertaxi kan al geboekt worden door groepen van vijf personen. De cafés die bezocht kunnen wor den zijn ondermeer Café Chris aan de Bloemstraat, De Heeren van Amstel aan het Thorbeckplein, Café Hoppe aan het Spui en Café Old Sailor aan de O.Z. Achterburgwal 39A. Acteur Maarten Spanjer maakte de eerste 'rit' met de watertaxi

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 14