"Hierbij toost ik David L. Tilt is een toonbeeld van Engelse correctheid. Met zijn witte snor, rode jaquet, blinkende medaille en sjerp is hij één van de beste beroeps ceremoniemeesters (toastmasters) van Groot Brittannië. Iets minder Engels is zijn voorliefde voor Amstel bier dat sinds voorjaar 1994 in Groot Brittannië verkocht wordt. ar het pagne, van de in de blijkt deze "In 1957 ontdekten mijn vrouw :staag en ik Amstel toen we mijn len in verlofdagen vaak in Nederland dag- doorbrachten. Sindsdien heb t. Het ben we geen lekkerder bier Zo'n gedronken!" nders Bijna 40 jaar geleden was David nder- Tilt kapitein èn voorzitter van ngen, iiet 'mess-bestuur' van de offi tn de ciersmess van het 28e Veldhos haan pitaal van het Medische Corps :twij- in Hohne, Duitsland. Thuis ;ken- dronk David regelmatig Amstel en collega's en vrienden kregen voor natuurlijk ook een glaasje. Op tl het zijn suggestie werd Amstel bier bben in de officiersmess geïntrodu Hei- ceerd. nog "Ik herinner me nog goed dat de deze eerste zending arriveerde. Ieder Ting een was erg enthousiast, het :tail- was dan ook een "nieuw bier" :kin- voor ons. Ik probeerde echt alles rras- om de verkoop te stimuleren. In die tijd heb ik een speciale Amstel-bierpul gekregen van een Nederlander. Hij gaf me ook een 45-toeren grammo foonplaat met twee Amstel-lied- jes: 'Amstel Beer Calypso van Jamaica Johnny' en 'Beeeeeeer! Amstel Beer!' van Melle Weers- ma. Het grammofoonplaatje heb ik nog steeds, maar de bier pul is helaas kapot gegaan." Na 18 jaar in het leger en een aantal jaren als Manager Ver koop Trainingen gewerkt te hebben, begon David met de studie voor toastmaster aan de Ivor Spencer School of Toast masters. Inmiddels werkt hij als David Tilt Associates met drie toastmasters die hij zelf getraind heeft. Zij worden inge huurd voor speciale gelegen heden als bruiloften, lunches, diners, openingen van hotels of winkels, begrafenissen of fees ten waar zij ervoor zorgen dat alles correct en zonder proble men verloopt. David: "Een toastmaster neemt de zorgen en de stress weg bij een festiviteit, hij zorgt ervoor dat alles op rolletjes loopt en dat iedereen zich goed voelt. Bij een bruiloft bijvoorbeeld praat ik vooraf met de ouders van de bruid over de plannen voor de dag, ik help een zenuw achtige getuige met zijn speech, structureer de receptie etce tera." Verschillende beroemdheden zoals Margaret Thatcher en de Engelse Koningin Moeder heb ben al van David Tilt's diensten gebruik gemaakt. Toastmaster David L. Tilt A Een bijkomend voordeel van zijn werk is dat hij regelmatig de kans heeft mensen over Amstel te informeren. Want dat is toch zijn oude liefde gebleven. Sinds hun vertrek uit Duitsland in 1960 hebben de Tilts geen Amstel bier meer gedronken. Totdat David's vrouw kortge leden met 6 flesjes Amstel thuiskwam. "Ik kon mijn ogen niet geloven en de herinnerin gen aan onze tijd in Duitsland en Nederland kwamen vanzelf weer boven. H.P. Bulmer in Here ford (de importeur en distribu teur van Amstel in Groot Brit tannië red.) heeft ons de adressen gegeven van winkels in de buurt die Amstel verko pen en dat zijn er meer dan ik verwachtte. Fantastisch dat we Amstel nu eindelijk thuis in Engeland kunnen drinken!"

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 13