Heineken- campagne verbreed De succesvolle advertentie campagne van Heineken in de dagbladen is verder uitgebouwd. De variant achterop veel Heineken- vrachtwagens met de tekst: 'Mooi hè, al dat groen onderweg', is inmiddels een bekende verschijning op de weg. Waarschijnlijk zijn u ook de posters in bushokjes opgevallen. van jou. Zelfde tijd, zelfde plaats? het produkt door het formaat (de uitvergroting van het detail) en door de kleuren groen, rood, zwart en wit (die onomstotelijk horen bij het biermerk Heine ken). De in elke uiting terugke rende waterdruppels benadruk ken telkens het verfrissende van Heineken bier. Het geheel onderstreept bij de consument het gevoel van 'Heineken is het lekkerste bier'. Bekendheid Uit marktonderzoek naar het effect van de nieuwe campagne, gehouden na de plaatsing van de eerste serie advertenties in de Nederlandse dagbladen, blijkt dat de bekendheid van deze Heineken-campagne gestaag toeneemt. Dit jaar worden in totaal acht verschillende dag bladadvertenties geplaatst. Het bereik daarvan is enorm. Zo'n 85 procent van de Nederlanders ziet de advertenties. Onder steund door de andere uitingen, is het overgrote deel van de Nederlandse bevolking zich aan het eind van het jaar ongetwij feld bewust van de Heineken- campagne. Continuïteit is belangrijk voor een duidelijke opbouw van het beeld dat consumenten hebben van een merk. Daarom zal Hei neken naar verwachting nog geruime tijd doorgaan met deze campagne. Volgens Marketing biedt het werken met detail opnamen van onze verpakkin gen bovendien nog veel verras sende mogelijkheden. Daarnaast zijn in het hele land gratis 'Boomerang'-ansicht- kaarten in omloop gebracht met teksten als 'Natuurlijk...hou ik ook van jou' en 'Zelfde tijd, zelfde plaats?'. Voor elke uiting is een ander onderdeel van een Heineken-verpakking gefoto grafeerd. Dat is tegelijkertijd de rode draad die door de totale reclame-campagne loopt. De detail-opnamen van die verpa kingen vestigen de aandacht op

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 12