Nieuw transportmiddel sp drankenhandels Start competitie 20-jarig HVZ Prijswinnaar Orangina-lamp j e Heinekcn ii Rijssen Recentelijk zijn bij de drankenhandels Cambrinus in Rijssen en Van Dorst-Liebrand- Olderaan in Den Bosch een tweetal city trailers in gebruik genomen. De city trailer is een vrachtwagen met oplegger. Bij zonder hieraan is de meestu- rende achter-as die de combi natie zeer wendbaar maakt. In vergelijking met de vracht wagens die op dit moment op de weg zijn, heeft de city trailer veertig procent meer laadver mogen. Dat komt omdat de laadbak, met z'n 10,5 meter, langer is dan gebruikelijk. Alvorens tot de aanschaf van de nieuwe trailer werd overgegaan is het voertuig getest in Mid delburg en Rijssen. Al snel bleek dat de vrachtwagen kostenbe sparend werkte vanwege het grote laadvermogen. Daarbij komt dat de trailer door de wendbaarheid ook in de bin nenstad kan komen. Aan de achterzijde van de trailer is een 11i r**' SBEsspSggR .<v„ camera gemonteerd. Op een monitor in de cabine kan de chauffeur zien wat er achter de vrachtwagen gebeurt. "Dat is niet alleen veilig maar ook han diger met parkeren", zegt Jan Dankelman, chauffeur op één van de city trailers. In het begin moest Dankelman er aan wen- Jan Dankelman voor de A nieuwe city trailer nen dat de trailer langer was dan de andere wagen. "Nu werkt het makkelijker, ik kan bijna overal komen. Bovendien gaat het laden veel sneller dan voor heen." Zoeterwoude De Heineken Voetbalvereniging Zoeterwou de (HVZ) is in augustus met haar trainingen gestart voor de komende KNVB-competitie- wedstrijden. De HVZ, die in november van dit jaar twintig laar bestaat, speelt daarbij met De eerste training van het A nieuwe seizoen op 1 augustus twee teams. Het eerste elftal speelt in de Tweede klasse van de KNVB-competitie afdeling Leiden, het tweede elftal in de Vijfde klasse. De vereniging heeft in totaal 44 actieve en zes donateurs/niet-actieve leden. Overigens zal de HVZ dit jaar geen speciale jubileum activiteiten hebben. "Eind mei zijn er jubileumwedstrijden gehouden voor leden en oud leden", vertelt HVZ-voorzitter Cor Groote hierover. "Daarbij heeft het voetbalteam van Pro- seco nog gewonnen. We hebben toen ook een jubileumboekje uitgebracht met oude foto's. Nu de vakantie voorbij is en onze trainingen weer zijn begonnen, zullen we ons vooral richten op de competitiewedstrijden van de KNVB. Deze gaan in sep tember van start en worden op zaterdag gehouden. Uiteraard zijn nieuwe leden van harte wel kom om met ons mee te spelen. De enige eisen die we stellen: je moet achttien jaar zijn en zin hebben om te voet ballen. Wat we je bieden is een mooi voetbalveld, een gezellige kantine en een sfeervol team. We trainen elke dinsdagavond van 20.00 uur tot 21.30 uur op het Heineken voetbalveld in Zoeterwoude. Overigens heb ben we ook nog een bestuurs lid nodig. Dus iemand die wel lid wil worden, maar niet wil/kan voetballen is ook van harte welkom." Cor Groote is te bereiken via het telefoonnummer 071-456137. Zoeterwoude In Vers van 't Vat 5 van dit jaar vroegen we u te raden hoeveel bolle flesjes er vorig jaar wereldwijd zijn ver kocht. Winnaar is John Dalhaus (Export Zoeterwoude). Hij zat met zijn '758.000.000 er het dichtste bij', want het echte ant woord is: 1 miljard flesjes. Orangina-brandmanager Onno Rombouts uit Bunnik verraste John met zijn prijs: een gele lamp in de vorm van het bolle Orangina-flesje.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 11