Lascabine in nieuw jasje Produktiehal opgeknapt Baas van de week Zoeterwoude Sinds kort is de werkplaats van Produktie Zoeterwoude helemaal aange past aan de Arbo-richtlijnen. Arbeidsdeskundige Bart van Eunen, lasser Marcel van der Voort en een aantal betrokke nen hebben tijdens het realise ren van dit project intensief samengewerkt. Bart van Eunen: "Het is belangrijk dat de mede werkers zoveel mogelijk bij de voorbereidingen betrokken worden, zij zijn tenslotte de specialisten en zij moeten uit eindelijk tevreden zijn." Door zijn werkervaring bij ande re bedrijven kon Marcel van der Voort veel kennis inbrengen. De muren van de nieuwe werk plaats zijn bijvoorbeeld geverfd in rustige, niet- reflecterende kleuren. Het plafond is zwart om ongewenste reflectie van de stralen, die vrijkomen bij het lassen, te voorkomen. Om vei liger te werken, zijn er drie aparte lascabines ingebouwd en heeft de vloer een anti slip- laag gekregen. Daarnaast heeft een verlichtingsspecialist de hoeveelheid licht aangepast. Het nieuwe afzuigsysteem ten slotte, zorgt ervoor dat de rook gassen die ontstaan bij het lassen, op een verantwoorde manier afgezogen worden. De vernieuwde laswerkplaats in Zoeterwoude met drie aparte lascabines Bunnik De produktiehal van colonne 1 tot en met 5 van Vru- mona heeft een grondige opknapbeurt gehad. De geluids wering is vervangen en de staal constructie geverfd. Half februari is met de bouw van de werksteigers begonnen. Medio juli zijn de werkzaam heden afgerond. Nu zit de hal weer strak in de lak. De werkzaamheden zijn uitge voerd door een team van externe bedrijven. De hele operatie is in nauw overleg met Produktie uitgevoerd. Steeds werd een gedeelte van de hal onder han den genomen. De produktie kon telkens ongestoord doorgaan. Dat het bij deze verbouwing om een grote klus ging, blijkt wel uit de omvang van de hal. Deze bestaat uit 4000 m2. Het schil derwerk, inclusief de staalcon structie, bedroeg 12.500 m2. Verder is er 4100 kilogram verf gebruikt en rusten er nu 5500 isolatieplaten op de 4000 m2 geperforeerde aluminium pla fond damwand met geluidsab- sorberende platen. Een idee van de Bouwkundige Dienst van Vrumona. De geluidswerende kwaliteit ervan is van tevoren goed getest. Binnenkort zullen er nogmaals metingen worden gedaan om te kijken of het plafond inderdaad aan de wet telijke normen voldoet. aan het woord kwamen. Hen werd gevraagd hoe zij over het afscheid van René Kmijt dach ten. De antwoorden waren ver rassend: 'maar goed ook'. Waar schijnlijk waren ze in de war met een Rotterdamse politicus. De Rotterdamse klanten die eveneens aan het woord kwa men waren duidelijk positiever gestemd. René zal zeker gemist worden in de horeca. Dat lieten ze ook blijken tijdens de recep tie die 's avonds werd gehouden. Daar konden ze persoonlijk afscheid van hem nemen. Aan het einde van de week werd René Kruijt bovendien uit alle 'Bazen van de Dag' van die week, gekozen tot 'Baas van de Week'. die hem ook echt te beurt viel. Want 13 juni, zijn laatste werk dag als Verkoopleider in Rot terdam Crooswijk, belde de AVRO René op en kwam hij live in de uitzending op Radio 3. Daar werd hij uitgehoord over zijn wat toegenomen lichaams gewicht, zijn huidige en zijn nieuwe werkkring. Die laatste bevindt zich helemaal in Afrika, want René is nu Export Area Manager in dat continent. De titel 'Baas van de Dag' leverde René in elk geval een pluim en een taart voor de afdeling op. Maar daar bleef het niet bij. René's collega's hadden nog meer verrassingen voor hem in petto. Zo werd er die middag een film getoond waarin onder meer Rotterdamse zwervers Rotterdam 'Flamboyant, kleurrijk en populair'. Zo typeerden collega's René Kruijt toen ze hem bij de AVRO opgaven als kandidaat voor de titel 'Baas van de Dag'. Een eer

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 6