Alweerweg naar Fedavena Verpakkers krijgen diploma inWylre Den Bosch HWTC Alweer weg, de wielertourclub van Heineken Den Bosch, is opnieuw naar de brouwerij in Pedavena (Italië) gefietst. De amateurrenners maakten de tocht ook in 1988. Vorig jaar kwam de wielerclub van de Heineken brouwerij in Peda vena naar Den Bosch. "Wij wer den toen door hen uitgenodigd om dit jaar opnieuw naar Peda vena te komen. Zo'n uitnodi ging moet je niet laten liggen, vinden wij", aldus voorzitter Harm Böhmermann. Zo gezegd, zo gedaan. Op 9 juni loste de Bossche bedrijfsleider Herman Ubbink het startschot. De rit ging van Den Bosch via Keulen, Mannheim, Augsburg en Innsbruck naar het Noord- italiaanse Pedavena. Na zeven dagen van gemiddeld 180 kilo meter, arriveerden de twaalf renners en drie begeleiders bij de vestiging van Heineken Italia. De Bossche renners hadden onderweg niet altijd even goed weer, maar dat mocht de pret niet drukken. Böhmermann: "We hebben ons deze keer meer op het fietsen geconcentreerd en onderweg geen brouwerijen bezocht. Tijdens onze eerder gemaakte tocht naar Hongarijë" hebben we dat wel gedaan. Toen bleek dat we vaak eigen lijk te vermoeid waren om voor het avondeten eerst nog een rondleiding te volgen." Drie Italiaanse collega's hebben het laatste gedeelte van de rit meegereden. Aangekomen bij de Heineken brouwerij in Pedavena wachtte een warm onthaal voor Alweerweg. De dag na de aankomst werd het gezelschap getrakteerd op een bezoek aan Venetië, dat even ten zuiden van Pedavena ligt. Zaterdag 17 juni reisden de De renners bij aankomst A in Pedavena Bossche renners in twee perso- nenbusjes weer terug naar Den Bosch. Bij de achterpagina: Een plaatje uit de oude doos: de Amstel brouwerij aan de Mauritskade. De foto stamt uit 1920. Wylre Negen collega's heb ben kortgeleden in Wylre het diploma van de middelbare opleiding 'Het besturen van verpakkingsprocessen' in ont vangst genomen. De uitreiking werd verricht door Koos Cremer, bedrijfsleider van bier brouwerij Brand. De negen geslaagden zijn afkomstig van de Heineken brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude, van Vrumona in Bunnik en van Brand in Wylre. De cursisten volgden hun oplei ding gedurende een aantal maanden in sessies van twee dagen op genoemde locaties, behalve in Wylre. Brand had door de bouwactiviteiten van de brouwerij geen leslokaal beschikbaar. Daarom werd ter compensatie besloten, de diplo ma-uitreiking bij Brand te orga niseren. Uiteraard werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de brouwerij in Wylre eens goed te bekijken. De opleiding 'Het besturen van verpakkingsprocessen' is tot stand gekomen door een nauwe samenwerking tussen Heine ken Nederland en het Neder lands VerpakkingsCentrum in Gouda. Naast besturingstech nieken komen bijvoorbeeld ook achtergronden aan de orde over verpakkingsontwerpen en mar keting-wensen aangaande vorm geving van verpakkingen. Foto gemaakt tijdens de diploma-uitreiking bij Brand. Staand van links naar rechts: C. v.d. Schoor (Opleidingen Heineken Zoeterwoude), K. Cremer (bedrijfsleider Brand), H. Standhart (Verpakken Heineken Zoeterwoude), J.J.S. Dohmen (chef Verpakken Brand), F. van Donselaar (Verpakken Vrumona), G. v.d. Veen (Verpakken Vrumona), W. Mathijssen (Verpakken Brand), G. v.d. Wijst (Verpakken Heineken Den Bosch), A. v. Nierop (Verpakken Heineken Zoeterwoude), A. v.d. Meent (Verpakken Vrumona), P.A. v.d. Akker (Opleidingen Heineken Den Bosch), M. Fleurkens (chef Verpakken Vrumona). Zittend van links naar rechts: P.F.H. Janssen (Nederlands Verpakkings Cen trum B. Viele (Verpakken Heineken Zoeterwoude), M. Prins (Verpakken Heineken Den Bosch), J.H.E. Oskamp (Nederlands Verpakkings Cen trum)

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 31