Lustrum Heineken Cricket Club Dagtocht niet- actieven Limburg Zoeterwoude De Heineken Cricket Club bestaat vijf jaar. De Heineken Cricket Club viert het eerste lustrum 25 augustus met een wedstrijd tussen oud-Heineken en Hei- neken-medewerkers. Gedurende de eerste vijf bestaansjaren speelden de 25 leden van de club in de zomer wekelijks een wedstrijd in de avonduren. Voorzitter van de club, Clara Wagtendonk: "We spelen mee in een bedrijfscom- petitie. De wedstrijden vinden plaats tegen verenigingen van andere grote organisaties. Vaak zijn dat bedrijven met een Engelse achtergrond, vandaar de belangstelling voor cricket onder het personeel. De speel tijd is korter dan gebruikelijk en het spel zelf is daardoor wat gemoedelijker." Cricket is geen alledaagse maar wèl een boeiende sport. Het spel houdt precies het midden tussen een team- en een indivi duele sport, (e werkt in team verband maar je kunt ook alleen uitblinken of falen. De regels en de manier van spelen lijken een beetje op honkbal. De teams zijn om de beurt aan slag of in het veld. De twee slagmensen (batsmen) moeten tegelijkertijd hun wicket (drie paaltjes) ver dedigen. Ook moeten ze punten voor het team zien te halen door na het slaan van de bal heen en weer tussen de wickets te lopen. Als slagman kom je in een wed strijd overigens maar één keer aan de beurt. De veldpartij probeert zo snel mogelijk alle elf 'batsmen' uit te krijgen. Dit kan onder andere door het wicket bij het bowlen (werpen) om te gooien. Verder zijn er nog negen andere manieren om uit te gaan. Word lid! Cricket is een van oorsprong Engelse sport waarbij sportivi teit hoog in het vaandel staat. 'That's not Cricket' is een uit drukking van de Engelsen als bedoeld wordt dat er iets niet door de beugel kan. Het is gebruikelijk om te klappen als de tegenstander uit is en het veld verlaat. Bovendien wordt de tegenpartij traditioneel zeer gastvrij ontvangen. Het seizoen duurt van mei tot september. Medewerkers die al enige erva ring hebben, of denken een aan winst te zijn voor de Heineken Cricket Club, kunnen contact opnemen met Clara Wagten donk in Zoeterwoude, toestel 6551. Bij de achterpagina: Het is alweer zomer. Juist in dit jaargetijde is de vraag naar blikverpakking groot. Heineken bier in blik werd 30 jaar geleden (april 1965) geïntroduceerd op de Nederlandse markt. Rectificatie In een fotobijschrift bij het artikel 'Dertigste Amstel Gold Race' is een vergissing geslopen. De renner op het ere podium is niet Mauro Gianetti. Het is Jens Heppner, die werd gehuldigd als 'Strijdlustigste Renner'. Niet Gianni Bugno maar hij kreeg daarvoor de Herman Krott-trofee. Onze excuses hiervoor. Nuth Op 31 mei gingen 105 oud-medewerkers en hun part ners uit het Horecagebied Lim burg naar de Duitse Eifel. Via een bustocht door het prach tige Limburg en het natuur schoon van het Eifelgebied, kwam de groep aan in Mon- schau. Daarna ging de reis ver der naar het mooie stuwmeer Rur-Talsperre. Vandaaruit werd de tocht per boot vervolgd. Na de lunch reed de bus terug naar Nederland. In Restaurant La Diligence te Heerlen werd de dag afgerond met een diner. De oud-medewerkers van Horecagebied Limburg waren een fijne dag uit

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 31