Ridderspelen 1995 Horecateams streden om eigen 'Amstel Cup' Maastricht Leden van de per soneelsvereniging van Stads- brouwerij De Ridder hebben 3 juni meegedaan aan de Rid derspelen 1995 in Maastricht. Daarbij stond teamwork cen traal. De onderdelen waaraan de vier teams konden deelne men waren de hindernisbaan, touwtrekken, skilopen, fietsen en korfbal. De klimhelling en stormbaan openden de Ridderspelen en zorgden gelijk voor de nodige hilariteit. Het fietsen per moun tainbike over het sportveld met hindemissen was eveneens voor velen een inspannende bezigheid. En bij korfbal werden de spelregels spontaan aan het vrolijke gezelschap aangepast. Dat de sfeer er goed inzat, bleek verder wel uit een jarige collega die die dag spontaan met een vlaai voor de sporters langs kwam. P. Simonis en W. van Wijk zaten in de jury van de spelen. Zij jureerden ook bij de zogenoem de 'minispelen' voor de kinde ren van de deelnemers. Na de prijsuitreiking was er ter afslui ting een barbecue. Een speelmoment betraden acht ploegen het gras van voetbalvereniging SDO in Bussum. De teams waren elk gehuld in het tenue van een betaald voetbalclub uit hun horecagewest. Zo liepen bij voorbeeld de collega's van het gebied Brabant in de kleuren van het Eindhovense PSV. De deelnemers speelden in twee poules van vier teams. De win naars van beide poules, Den Haag en Amsterdam/Utrecht, kwamen tegen elkaar uit in de finale. Den Haag kon in de laat ste vier minuten de winst pak ken. Eindstand: 2-0. Den Haag 1996 De 'Amstel Cup'-wisseltrofee werd uitgereikt door de Ajacied Sonny Silooy. Hij bepaalde door loting, dat Den Haag het vol gende voetbalseizoen het hore- ca-voetbaltoernooi mag organi seren. Bij dit eerste toernooi waren ongeveer tweehonderd collega's als toeschouwer of sporter aanwezig. De sportieve dag werd afgesloten met een barbecue. Het winnende team van Den Haag Hoofddorp Vlak na de beker winsten van Ajax en Feijenoord, streden Heineken-horecateams uit het hele land om hun eigen 'Amstel Cup'. Zaterdag 27 mei

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 30