Eerste topconcours Heineken Fanfare Uncle Sam in Bedrijfsrestaurant Den Bosch/ArnhemVoor het eerst in haar bestaan heeft de Heineken Fanfare uit Den Bosch deelgenomen aan het Topconcours in Arnhem. De hoogste eer die daar kan worden behaald is de titel kampioen van Nederland. De Heineken Fanfare won het concours niet, maar wist een puntentotaal te behalen van 156. Dat was goed voor een eerste prijs in de sec tie Fanfare, niet te verwarren met het kampioenschap van Nederland. Kampioen werd het uit de beste amateurmusici van Gelderland bestaande Gelders Fanfare Orkest. Dit gezelschap scoorde 168 punten. Bestuurslid Anne-Marie van Herpen van de Heineken Fan fare: "Het was een belevenis om voor het eerst te mogen deel nemen. Het eindresultaat gaf voldoening voor de vele extra repetities die we hebben gehou den. We hebben zelfs voordat we naar Arnhem vertrokken in ons eigen repetitielokaal alles nog even rustig doorgenomen." De Heineken Fanfare bewees A. opnieuw haar hoge niveau Topconcours, moet een vereni ging in het voorgaande con coursjaar tot de zes beste korp sen behoren. Het Topconcours is onderverdeeld in drie catego rieën, te weten Fanfare, Har monie en Brassband. In elke categorie strijden de verenigin gen om het Nederlands Kam pioenschap. De Heineken Fan- Het is vrij uniek in de wereld van harmonies, fanfares en brassbands dat een vereniging die -zoals de Heineken Fanfare- nog maar 35 jaar bestaat, al doordringt tot de top. Om uit genodigd te worden voor het fare heeft in 1994 op een con cours in Middelburg 315 punten behaald wat, zoals later bleek, recht gaf op deelname aan het Topconcours 1995 in Arnhem. Zoeterwoude Begin mei stond het Bedrijfsrestaurant in het teken van Amerika en de bevrijding. Deze thema's waren door medewerkers van het Bedrijfsrestaurant bedacht. Bovendien hebben zij zelf de thema's uitgewerkt. Medewerkers van verschillen de andere afdelingen van Pro- duktie Zoeterwoude hebben daarbij geholpen. De thema- aanpak heeft geleid tot vele enthousiaste reacties. Tijdens de Amerikaanse week konden popcorn- en hotdog- apparaten in het Bedrijfsrestau rant natuurlijk niet ontbreken. Bovendien stond er een specia le oven in de keuken waarmee Amerikaanse pizza's, met een dikke bodem, werden gemaakt. Naast deze typische snacks waren ook Amerikaanse maal tijden te krijgen. Namen als 'Pat's Bean en Sausage Kupa' en 'Hawaiian Chicken Chops' spraken tot de verbeelding en smaakten uitstekend. Geheel in stijl was het restaurant ver sierd. Aan het eind van de week werd een kleine kleuren tv verloot. Wie drie stempels had gespaard op een speciale kaart, kwam in aanmerking voor deze prijs. De Amerikaanse week en het thema 'bevrijding' liepen in elkaar over. Voorafgaand aan de week van het land van Uncle Sam, stond er een (kartonnen) jeep in het Bedrijfsrestaurant. Deze was versierd met leger- kleding en vlaggen. Uiteraard was dit gedaan vanwege 5 mei. Happy days in het bedrijfsrestaurant

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 27