Gé Bos zoigt voor groot zwemplezier Zelf kan hij geen meter zwemmen. Maar dankzij zijn grote inzet de afgelopen twee jaar heeft hij er voor gezorgd dat vele anderen wèl plezier beleven aan een bezoek aan het plaatselijke zwembad in Hazerswoude-Dorp. Uit dank kreeg hij op het terrein zelfs een eigen boom. De Gé Bos-boom. Gé Bos is bedieningsvakman aan colonne 4 en de fustenlijn in de Zoeterwoudse brouwerij. In zijn vrije tijd fietst hij graag. Of gooit hij graag een hengel uit. Maar al twee jaar komt daar niet meer zoveel van. Twee jaar geleden gaf hij zich namelijk op als vrijwilliger om werkzaamheden te verrichten bij zwembad De Hazelaar in Hazerswoude-Dorp. "Het was een gemeentebad. Maar voor de gemeente was het niet meer rendabel. Daarom ging het over in particuliere handen", vertelt Gé Bos. Het betekende ook letterlijk dat particulieren de handen uit de mouwen moes ten steken. Het bad was zo'n dertig jaar oud en verkeerde in niet al te beste staat. "Er moest heel veel aan gebeu ren. Toen er een enquête in het dorp werd gehouden om vrij willigers te werven, heb ik me er voor opgegeven", zegt hij sim pel zonder veel opsmuk. Inmid dels doet hij ervan alles. "Ik ben er de hele winter mee bezig geweest. Zeker drie dagen in de week was ik er. Ik heb me onder meer beziggehouden met de groenvoorziening en de bestra ting. Toen er een zwembad dichtging in Rijnsburg, hebben we veel onderdelen overgeno men. We hebben de hele ma chinekamer van ons bad ver nieuwd. We hebben ook het bad zelf een nieuwe coating gegeven. Zo zijn er heel veel klussen te doen, die veel tijd kosten." Alle zeilen bijzetten Gé Bos vindt het niet alleen leuk, maar ook leerzaam. "Kijk, ik ben ook niet zo handig met alles. Door het te doen, leer je meteen. Deze winter moest er wel erg veel gebeuren. Tegen het voorjaar was de spanning merkbaar. Iedereen was toch gespannen of we de geplande openingsdatum van 10 mei zou den halen. Gelukkig is het ge lukt. En als je dan ziet hoeveel plezier de bezoekers aan het zwembad beleven, weet je dat je het niet voor niets hebt gedaan." Nog veel te doen Het is niet voor het eerst dat Bos vrijwilligerswerk doet. Toen zijn kinderen nog klein waren, hielp hij in een speeltuin. Maar de kinderen werden groot en vader Bos hield er mee op. Nu brengt hij menig vrij uurtje door in het zwembad. Want er is nog genoeg werk te doen. De machinekamer moet bijvoor beeld nog worden geschilderd. Bos hoopt er voor de zomer klaar mee te zijn. Daarnaast is hij er op vrije zaterdagen vaak achter de kassa te vinden. In de komen de maanden wil hij het toch iets rustiger aandoen. "Als ik vrij ben en ik hoef niet per se in het zwembad te zijn, ga ik liever vis sen of fietsen. Alleen voor mijn plezier ga ik er niet heen. Want ik kan geen meter zwemmen. Maar als het bad eenmaal weer dicht is, kunnen we weer aan de gang. Want er zijn nog plannen genoeg. We willen er echt iets leuks van maken. Nu zijn we bij voorbeeld bezig met speelhuis- jes voor de kinderen. En het vol gende seizoen nemen we de kleedkamers onder handen. De vloeren en wanden moeten wor den betegeld en er moet worden geschilderd. Zo is er nog veel te doen. Wat zeker leuk is, is dat we dit jaar al meer abonnementen heb ben verkocht dan vorig jaar. Daaruit kun je afleiden dat de mensen het op prijs stellen dat we het bad opknappen, fe ziet echt het resultaat." Blij met waardering Samen met twee anderen kreeg Gé Bos onlangs als blijk van waardering een boom op het terrein van het zwembad. Zijn eigen Bos-boom. Iets waar hij best trots op is. Maar het belang rijkste vindt hij dat bij mooi weer dagelijks ongeveer zes honderd mensen plezier beleven in het zwembad. Vorig jaar, tij dens de hete zomer, waren er zelfs dagen met twaalfhonderd bezoekers. "Voor hen doe ik het. Als zij plezier hebben, heb ik eer van mijn werk."

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 26