an je denkt" TELEFOONTIPS 11 V^VYO^, Bevestigen Hans Marck vervolgt: "Per soonlijk vind ik een draagbare telefoon onhandig, omdat je hem altijd mee moet zeulen. Heren hebben dan nog het voor deel dat ze het toestel aan hun broekriem kunnen bevestigen. Bij veel dameskleding is geen bevestigingsmogelijkheid te vinden. De hele dag lopen met een telefoon in de hand lijkt mij niet praktisch." In Amsterdam heeft kortgele den een aantal secretaresses een portable telefoon gekregen. Wil lem de Vries (Interne dienst A'Wet, A'Scha en A'Stad): "Zij werken voor meerdere bazen en zijn nu constant bereikbaar, uist ook voor alle externe bel lers. Via een volgstand worden de desbetreffende toestelnum mers doorgeschakeld naar de draagbare telefoon van de secre taresse. Dat werkt uitstekend." Pieper beantwoorden Hans Marck: "Misschien is het belangrijkste argument nog wel dat in de Heineken-lcantoren altijd een telefoontoestel dicht bij is. Mensen die veel van hun plek zijn, maar wel in het pand blijven, kunnen een pieper mee nemen en zijn zo goed bereik baar. Anders vind ik het voor bijvoorbeeld een magazijnme dewerker die vaak 40 meter moet lopen, voordat hij zijn pie per kan beantwoorden. Dan heeft de beller natuurlijk allang opgehangen." Willem de Vries is het voor wat betreft Amsterdam niet helemaal eens met zijn Zoe- terwoudse collega: "Mijn erva ring is dat je ook in kantoor situaties niet snel genoeg bij een telefoon bent. Degene die je heeft opgeroepen, blijft maar kort hangen. Ik heb het eens laten onderzoeken. De conclu sie was dat meer dan de helft van de bellers ophangt nadat de tele foon vijf keer is overgegaan. Degene die is opgepiept komt dus ook in kantoor meestal te laat bij een toestel." Ed Veen tenslotte: "Iedereen draadloos? Nee, dat is niet nodig als iedereen zich aan de spelregels houdt en de moge lijkheden gebruikt die voorhan den zijn. We zijn als Heineken- medewerkers verplicht om te letten op onze bereikbaarheid en op de manier waarop we de telefoon aannemen. Zowel naar onze externe als onze interne klanten." Amsterdam zonder handjes Alle toestellen van Heineken-medewerlters in Amsterdam heb ben een 'hands free'-toets. "Ik zou wülen adviseren, daar stan daard gebruik van te maken. Je bent net zo goed verstaanbaar als met de hoom aan het oor. Echt, na lange gesprekken heb je geen rood oor of lamme arm meer", aldus Willem de Vries. Nummer dubbel invoeren De secretaresses in Amsterdam kunnen hun eigen toestelnum mer dubbel invoeren. De centrale zorgt er dan voor dat zij een telefoongesprek kunnen voeren, en tegelijkertijd gebeld kunnen worden. Degene die opbelt hoort dan geen in gesprek-toon. Beantwoorden buitenlijn Wanneer iemand van buiten Heineken belt, is dat te horen aan de toon waarop het toestel overgaat. Op toestellen met een dis play is ook nog zichtbaar dat het een buitenlijn betreft. Neem in het geval van een buitenlijn niet op met het zeggen van alleen uw voornaam. Zeg eerst bijvoorbeeld "Heineken", en daarna uw voor- èn achternaam. Begin liefst nog met "goedemorgen" of "goedemiddag". Bellers kunnen dan wennen aan uw stem. Daar naast is het technisch mogelijk dat u soms de eerste seconden niet hoorbaar bent voor degene waardoor u wordt gebeld. De beller hoort dan "Heineken, metHij weet dan in elk geval welk bedrijf en welke persoon hij aan de lijn heeft. Tiencijferige nummers Op 10 oktober aanstaande gaat heel Nederland over op tiencijferige telefoon- en faxnummers. Het gaat hier om het PTT-project 'Decibel'. Wat betekent dat voor de vier grootste vestigingen van Heineken? "Zoeterwoude krijgt er het getal '5' bij: 071-456111 bijvoorbeeld, wordt (071)5456111. Uiteraard betekent dit dat de afdeling Algemene Kantoorzaken een aan passing voorbereidt van ons briefpapier, visitekaartjes, factuur papier etcetera. Voor degenen met zakenrelaties buiten Heine ken is het aan te raden om de nummerwijziging(en) op tijd door te geven. Ook al is het zo dat de PTT de oude nummers in werking houdt tot een halfjaar na 10 oktober", aldus Hans Marck. Voor Amsterdam verandert er niets, aangezien dit een van de gemeentes is die al eerder over zijn gegaan op tiencijferige num mers. Voor Den Bosch geldt dat er een '6' bijkomt. Het nieuwe nummer wordt (073)6209911. Vrumona krijgt per 10 oktober het kengetal van Utrecht. Het oude nummer (03405-68911) wordt vervangen door (030)6568911. Aan de abonneenummers wordt dus bovendien een '5' toegevoegd in Bunnik. Meer informatie over tiencijferige telefoonnummers is in Zoeterwoude te vinden in het pc-menu 'Gids'. Daarin vindt u ook de geautomatiseerde versie van de PTT-telefoongids. Alle Nederlandse abonnee-nummers kunnen daarin eenvoudig worden opgezocht, uiteraard met uitzondering van geheime nummers. Meer telefoontips vindt u in Zoeterwoude regelmatig op Cc:Mail. Heeft u vragen? Bel dan Hans Marck op toestel 6708. Voor Amsterdam is Willem de Vries de vraagbaak. Hij is bereikbaar via toestelnummer 751. Bovendien staat op de computer-server Aïda een lijstje van tien telefoontips. In Den Bosch kunt u met al uw vragen over telefonie terecht bij Ed Veen. Zijn toestelnummer is 100. Medewerkers van Vru mona kunnen bellen met Hannie Overdiek, via toestel 235.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 11