Gatorade: dorstlesser voor iedereen Diploma's voor Brandweer A Vrumona heeft sinds begin dit jaar een nieuwe sportdrank in het assortiment: Gatorade. In de afgelopen periode is een commercial op de buis geïntro duceerd en is promotie gevoerd op de winkelvloer. Het gaat hier om een drank die je op alle momenten dat je dorst hebt en je het warm hebt kunt drinken. Volgens Vrumona brandmana- ger Jan-Kees Nieman komt dit door de samenstelling van het drankje. "Het wordt sneller in het bloed opgenomen dan gewoon water. Vandaar dat Gatorade de dorstlesser is voor iedereen die een actief leven leidt!" Betekenis naam Het drankje werd begin jaren zestig ontwikkeld door dr. Robert Cade van de universiteit van Florida. Hij wilde een drank maken die het vochtverlies tijdens inspanningen moest compenseren. Het football team van diezelfde universiteit, de Florida Gators, probeerden het uit en gaven het drankje meteen zijn naam Gatorade: Gators aid' (de drank die de Gators helpt). Inmiddels is Gatorade ook in vele landen buiten Amerika op de markt gebracht. Wereldwijd is het de marktleider binnen de sportdrankensector (44%). Het is sinds 1994 in Nederland verkrijgbaar. In Nederland heeft het momenteel tien procent marktaandeel. Gatorade is hier in de smaken sinaasappel en citroen verkrijgbaar. Het pro- dukt is in een frisse 33 cl blik verpakking en in 50 cl fles bij supermarkten te koop. De ver koop wordt promotioneel on- Beeld uit de commercial dersteund met commercials via radio, televisie en billboards en op evenementen met de slogan: Gatorade, for total body refreshment. Het drankje is ook in het PUM verkrijgbaar. Den Bosch Een aantal leden van de vrijwillige brandweer van Heineken Den Bosch kreeg 22 april onderscheidingen en diploma's uitgereikt. Dit ge beurde in het Heineken Ont- spannings Centrum. Rien Kremers kreeg een onder scheiding voor 25 jaar lidmaat schap, Theo Verboort voor twintig jaar, Thijs Spierings en Ludo te Walvaart voor 121l1 jaar lidmaatschap en Chris van der Heyden (inmiddels met de VUT) voor 35 jaar lidmaatschap van de brandweer. Eugène van Geffen en Remond Doeve kre gen diezelfde datum hun diplo ma uitgereikt, waardoor ze respectievelijk instructeur en brandwacht van de brandweer van Heineken zijn geworden. Karen Mulder, de nieuwe brand weercommandant reikte de onderscheidingen en diploma's aan de mannen uit. De onderscheiden brandweerlieden werden getrakteerd op brandweerrode Bossche bollen

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 9