Expositie Pilsen in A'Stad Gold van Multi Bintang Het wordt gebrouwen in verband met het 50-jarig bestaan van de republiek Indonesië. y De brouwerij Multi Bintang Indonesia brengt dit jaar het gelegenheidsbier 'Bintang Gold' op de lokale markt. Dit is slechts één van de ont wikkelingen bij Multi Bintang. Het gaat goed met de in Sura baya en Tangerang gevestigde brouwerijen. Sinds 1992 zijn de verkopen met meer dan 50% toegenomen. In maart 1995 opende voorzitter Vuursteen van de Raad van Bestuur van Heineken de bar van het nieu we hoofdkantoor van Multi Bintang in Tangerang. Hij deed dat door het tappen van een goed glas Bintang bier. De opening van de bar mar keerde het einde van de in 1992 gestarte reorganisatie. Als gevolg daarvan is de Multi Bintang-brouwerij in Medan gesloten, is de frisdrankdi visie verkocht en is het hoofd kantoor verplaatst van Jakarta naar het brouwerijterrein in Tangerang. De brouwerij in Surabaya was Met het tappen van Bintang A. bier stelde de heer Vuursteen de bar van het nieuwe hoofdkantoor van Multi Bintang in Tangerang in gebruik de eerste brouwerij van Heine ken in het buitenland. Anno nu heeft Heineken een meerder heidsbelang in Multi Bintang Indonesia. Amsterdam Met ingang van 1 juni tot het einde van dit jaar zal in het Heineken Ont vangstcentrum aan de Amster damse Stadhouderskade een expositie worden gehouden over Pilsen. Deze Tsjechische stad geldt als bakermat voor het pilsener bier. De expositie laat het verhaal zien van deze zeven honderd jaar oude stad, die een rijke brouwhistorie heeft. In 1295 is er voor het eerst bier gebrouwen. Vanzelfsprekend is er ook aandacht voor Pilsner Urquell, dat voor het eerst werd gebrouwen in 1842. De expositie in Het Roeischip kan niet apart worden bezocht. Ze maakt deel uit van de rond leiding. De kleine tentoonstelling is georganiseerd in verband met het zevenhonderdjarig bestaan van de stad Pilsen. Het gaat om een uitwisselingsproject. Vol gend jaar zal namelijk Heineken twee zalen in het Tsjechische Pilsner Urquell-museum tot haar beschikking krijgen om de historie van onze onderne ming en van het bier onder de aandacht te brengen van de bezoekers.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 3