Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Oscars, een veelomvattend strandpaviljoen aan de Gevers Deynootweg 205 in Scheveningen. cocktailbar. Uit de tapkranen stroomt Heineken pils afkom stig van een kelderbier-instal latie. Daarnaast wordt er De Koninck en Wieckse Witte getapt. Bovendien is op fles, met het gebruikelijke partje limoen, het Mexicaanse Sol verkrijg baar. Mexicaans Op 31 maart ging Oscars open. "We hebben daarvoor alles ingrijpend verbouwd", vertelt Bijlstra. Op het eerste gezicht wanen de bezoekers zich nu in een Mexicaanse cantina. Die gene die verder kijkt ziet ook een Romeins beeld en Indo nesische houtsnijwerken. De vloer is gelegd van terracotta gekleurde stenen. Op het com plex wordt de zuidelijke invloed onderstreept door de vele palm bomen. Langs het paadje naar het strand staan verschillende soorten bamboe. Net zoals zijn voorkeur uitgaat naar een mix van interieurstijlen, zo heeft Bijlstra met Oscars een plek gecreëerd waar veel verschil lende mensen zich thuis voelen. Openingstijden Van april tot oktober is Oscars elk dag geopend van 8.00 tot 1.30 uur. In het tussenliggende win terseizoen zijn de tijden van woensdag tot en met vrijdag van 17.00 tot 1.30 uur, en op zaterdag en zon dag van 10.00 tot 1.30 uur. "Oscars bezoek je niet, dat onderga je.Dat is een uitspraak van één van de gasten van Oscars. Die gast bedoelde daar mee dat een bezoek aan het complex een beleving op zich is Edwin Bijlstra, eigenaar: "Ik wil de een zaak waar voor iedereen altijd wat te doen is, waar je niet alleen voor de zon komt. Ten slotte hebben we in Nederland slechts dertig zonnige dagen per jaar." Naast zonnebaden kun je bij Oscars water- en strandsporten beoefenen, lek ker eten en deelnemen aan tal van activiteiten. Volgens ver koopleider Dick de Waard en vertegenwoordiger René van Dalen is in Nederland een com plex zoals Oscars uniek te noe men. De Waard: "Nergens langs onze kust is een strandpavil joen waar zoveel is te doen en waar zoveel mensen terecht kunnen." Oscars heeft dan ook zeshonderd zit- en ligplaatsen. Deze zijn verdeeld over twee paviljoens waarvan er één aan de boulevard en één aan het strand ligt. Sportief Wie genoeg heeft van stilliggen in de zon, kan een duik nemen in het zwembad dat is uitge voerd met jet-stream en bub belbad. Hier geeft de vrouw van Edwin, Astrid, cursussen aqua- robics. Avonturiers kunnen in dit heldere water proberen hoe duiken met zuurstofflessen hen afgaat. Mountainbiken in de duinen, het spelen van een par tijtje beach volleyball en tram poline springen zijn de moge lijkheden tot vermaak op het land. Aan het strand is een com pleet watersportcentrum te vinden. Veertien gediplomeer de sportdocenten begeleiden bij verschillende watersporten zoals zeilen, windsurfen, cata maran zeilen, branding surfen of kanovaren. Op het Scheve- ningse zand naast het strandpa viljoen staat een strandwacht- huisje zoals dat te zien is in de populaire tv-serie 'Bay-watch'. Hier vandaan worden de water sporters in de gaten gehouden. Naast de sportieve activiteiten organiseert Bijlstra regelmatig thema-feesten zoals een 'big swimming-party' of een 'horror party'. In het weekend is er onder begeleiding van deskun digen een kinderclub en op don derdag en zondag treden er gezellige bands op. Gasten kun nen intekenen op een ledenlijst en worden dan vanzelf op de hoogte gehouden van de activiteiten. Uitzicht op zee Het complex kent verder nog een grill-restaurant met inter nationale vis- en vleesgerech ten. Hier is alles mogelijk. Wat te denken van een typisch Engels ontbijt met uitzicht op zee? Het restaurant heeft een gezellige bar en op de bin nenplaats staat een tropische

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 28