Biermuseum De Boom verbouwd Grote Oren- toernooi succesvol Alkmaar Misschien is het een tip voor uw zomervakantie: Het Nationaal Biermuseum De Boom in Alkmaar is verbouwd en opnieuw ingericht. Daardoor krijgt de bezoeker een betere en frissere kijk op de Nederlandse brouw- en biercultuur. Sinds kort houdt een nieuwe stichting zich bezig met het museum. Deze stichting heeft tot doel -met steun van het Centraal Brouwerij Kantoor- een echt Nederlands biermuseum in te richten. De stichting staat onder voorzitterschap van Hei- nekencollega Bard Schiphorst. Hij heeft als chef Ontvangsten van Heineken in Amsterdam ervaring met het ontvangen en rondleiden van bezoekers en heeft bovendien grote kennis van de historie van het bier- brouwen. Het museum is geves tigd in een door het horeca- gebied Noord-Holland gehuurd pand. Om bezoekers een duidelijk beeld te kunnen geven van de Nederlandse brouw- en biercul tuur, is het museum opnieuw ingericht. De bestaande collec tie wordt aangevuld. Bovendien is er een audiovisuele ruimte gemaakt voor de bezoekers. Om deze wijzigingen te kunnen realiseren, was De Boom tijde lijk wegens verbouwing geslo ten. De Boom wordt 7 juni voor het publiek heropend met een deel van de nieuwe collectie. Deze zal de komende maanden verder worden aangevuld. Proeflokaal Bij het museum hoort ook een Proeflokaal. Daarin is het com plete in Nederland gebrouwen assortiment bier te verkrijgen. En voor wie met zijn gezin een bezoek wil brengen aan het museum en het Proeflokaal: er worden vanzelfsprekend ook frisdranken of andere drankjes geserveerd. Bij mooi weer is het terras aan de gracht geopend. Aan deze oude kade lagen vroe ger de schepen van leveranciers van zuiver duinwater en laad den afnemers de houten bierva ten in. Want in het uit 1500 daterende pand aan de Houttil was namelijk tot 1750 brouwe rij De Boom gevestigd. Biermuseum De Boom is geves tigd aan Houttil 1 in Alkmaar. Telefoon 072-113801. Het is geopend op dinsdag tot en met zaterdagvan 10.00tot ló.OOuur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Van 1 november tot 1 april is het museum alleen 's mid dags geopend vanaf 13.00 uur. De collectie is ondermeer aangevuld met een koperen brouw- A ketel, afkomstig uit de Rotterdamse Heineken-brouwerij Hier ziet u hoe een deel daarvan wordt binnengetakeld. Den Haag Amstel sponsorde 31 maart in de Houtrusthallen te Den Haag een zaalvoetbal- toernooi voor teams van media (waaronder Algemeen Dagblad en ANP| en voetbalsponsors. Een van de uit diverse sponsor afgevaardigden bestaande spon sorteams streek met de eer. De winnaars (zie foto) kregen uit handen van Amstel Sponsoring Manager Freek de Wette een opvallende trofee: de Amstel Grote Oren Cup. Het zaalvoetbaltoernooi om de Amstel Grote Oren Cup biedt een uitstekende mogelijkheid om sportjournalisten en spon sors ook eens informeel met elkaar kennis te laten maken. De formule slaat aan, zo blijkt uit een onlangs gehouden en quête. De in totaal 20 deelne mende teams waren unaniem zeer te spreken over de opzet en de organisatie. "Ze hebben zich allemaal aangemeld voor vol gend jaar", aldus medeorganisa trice Geraldine Schoonderbeek.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 26