Eerste lustrum voor Vereniging van Gepensioneerden Ton Bosma. "Ik ben nu voor het tweede achtereenvolgende jaar meegegaan. Op één dag maar, maar ik zou best meer dagen mee willen. Het is zó leuk... Het is heel dankbaar werk de mensen het gevoel te geven dat ze nog steeds meetellen en dat ze niet worden vergeten. Ieder een is ook blij en tevreden dat Heineken dit voor de oud-mede- werkers doet. Het is een dag waarnaar ze echt uitkijken. Ver vantevoren bellen ze al op om de datum van de tochten te vragen, zodat ze er rekening mee kunnen houden." De oud-medewerkers van Zoe- terwoude en Rotterdam gingen eveneens op 8, 9 en 15 mei op pad. 's Ochtends reden ze naar het Zuiderzeemuseum in Enk- huizen. Een openluchtmuseum waar de oud-medewerkers her inneringen aan vroeger konden ophalen bij het zien van de ori ginele huisjes die omstreeks de eeuwwisseling rond het IJssel- meer hebben gestaan. Zo was er een Urker dorp, een school, een zeilmakerij, postkantoor, bor stelmaker en een aantal win kels te zien. Om in stijl te blij ven werd als aperitief voor de lunch een Zuiderzeeborrel ver strekt. Vervolgens kon men terug naar het Buitenmuseum of een bezoek brengen aan het Binnenmuseum. Hier waren Op 11 mei gingen de oud-mede werkers uit het noorden van het land op pad. Uit het horeca- gebied Gelderland/Overijssel, Leeuwarden en Zwolle hadden zo'n honderdvijftig personen zich aangemeld voor een dag tocht. Zij hadden hetzelfde pro gramma als de Zoeterwoude- naren en Rotterdammers. Eerst naar het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen en tot slot naar Hau- wert voor een gezellig diner in het Duits/Oostenrijkse specia liteiten restaurant. Ook voor hen werd het een geslaagde dag, waaraan ze nog lang zullen terugdenken. oude vissersboten te zien en een tentoonstelling over de walvis vangst in vroeger dagen. Een aantal medewerkers gaf er de voorkeur aan het stadje Enk huizen in te gaan. Ook dat kon. Want, zoals mede-organisator Jan van der Slik zei: "Het gaat er op zo'n dag om dat de men sen het naar hun zin hebben. Een van de belangrijkste dingen is toch wel dat ze hun collega's van vroeger weer zien en kun nen bijpraten. Voor velen is het echt een lange dag. Ze moeten voor dag en dauw op om op tijd bij het vertrekpunt te zijn en komen pas 's avonds laat weer thuis. Maar dat hebben ze er blijkbaar graag voor over om mee te kunnen. Ze stellen het nog steeds op prijs dat Heineken dit soort dingen organiseert. Daarover zijn ze heel dankbaar." In een omgebouwde West-Frie se stolpboerderij in Hauwert, een Duits/Oostenrijks speciali teitenrestaurant, vond het laat ste deel van de dagtocht plaats. Twee artiesten wisten velen tot meezingen en dansen te verleiden, voordat de terugreis begon. De oud-medewerkers van de Bossche vestiging hadden de veiling in Broek op Langedijk als reisdoel in de ochtend. Na een bustocht via een landelijke route en een koffiestop in 't Hippysch Centrum in Leersum, kwam het gezelschap in Broek op Langedijk. Hier wachtte hen eerst een Westfriese koffietafel. Vervolgens konden de oud medewerkers de aanvoer en vei- Daarvoor bestond dan ook veel belangstelling. Ook was het mogelijk de omgeving te bekij ken. Hiervoor hoefden de oud medewerkers zelf niet al te veel moeite te doen, want een rond vaartboot voerde hen langs vele mooie plekjes. Tot slot stond een diner op het programma in Meem. Zoeterwoude In de Hooiberg werd op 11 april de vijfde jaar vergadering van de Vereniging van Gepensioneerden bij Hei neken gehouden. Ter ere van dit lustrum was de hele dag in plaats van één middag voor de vergadering uitgetrokken. Bovendien werd er een lezing gehouden door de pensioen- wiskundige de heer A.F.M. Jungman. Deze voordracht was getiteld: 'De toekomst en onze pensioenen'. Na afloop van de uiteenzettingen van de heer Jungman kregen de aanwezigen een uitgebreid buffet aangebo den door Heineken Nederlands Beheer. Daarna ging de gebrui kelijke jaarvergadering van start. De heer A. Ferdinandus, voorzitter van de vereniging, was over de opkomst van 250 deelnemers zeer te spreken: "Dit is een uitzonderlijk grote opkomst. Normaal gesproken komen er ongeveer 150 leden naar de jaarvergadering dit was echter een bijzondere bijeen komst." De leden maken een keuze van het buffet Zoeterwoude Rotterdam A ling van groenten bijwonen. Deze groenten worden via het water aangevoerd, wat een aar dig schouwspel oplevert. Ge spannen deed ieder zijn best om de aangeboden groenten tegen een zo laag mogelijke prijs van de veilingmeester te kunnen kopen. Hoe de veiling vroeger in het echt functioneerde, was ook te zien in een museum.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 23