Dream Team scoort in Zwitserland Ton v.d. Vlugt, Ger van Loenen, Bert Bonman, Walter van Westbroek, Ton Kooi, Paul van der Aart, Rob Tempelaars, Maurice van Honk en Jan Teeuwen. Gehurkt van links naar rechts: Joost van Roon, Egbert Reesink, Henk Eising, Nico Vervelde, Dick van der Bijl, Ama Souhuwat en Donald van Laar Geen onbekende Leo van Vliet volgt Herman Krott op als technisch directeur. Hij is geen onbekende binnen de wielersport. Van 1975 tot en met 1977 was Van Vliet lid van de Amstel Wielerploeg onder leiding van Herman Krott. Een jaar later werd Van Vliet professional waarbij hij in de loop der tijd 45 overwinningen op zijn naam schreef. Dit jaar moesten de grootste wielercoureurs van dit moment flink op de pedalen staan in Limburg. Mauro Gianetti, een 31 jarige Zwitser, bewees op 22 april dat zijn overwinning van Luik - Bastenaken - Luik niet op toeval bemstteHij mag nu ook de wereldbekerklassie- ker Amstel Gold Race op zijn naam schrijven. Aan het eind van de koers ging het tussen Gianetti en Cassani. Beide renners demarreerden op de Halembaye, één van de vijf Belgische hellingen in het par koers, uit de kopgroep. Desprint tussen de twee heren werd inge zet op de Maasboulevard van Maastricht. Daarbij overschatte sprinter Cassani zichzelf zodat Gianetti als eerste onder het finish-spandoek doorfietste. Voor het parkoers van 256 kilo meter had Gianetti zes uur en bijna 34 minuten nodig. Rondemiss In de wielersport is het gebrui kelijk dat een rondemiss de prijzen uitreikt. Voor deze bij zondere editie van de Amstel Gold Race werd er gezocht naar een speciale rondemiss, iemand onder de Heineken-medewer- kers. Daarvoor is er in Vers van 't Vat nummer 1 van dit jaar een oproep gedaan voor kandidates. Na selectie werd Petra Koren hof gekozen tot Miss Amstel Gold Race 1995. Petra werkt als secretaresse op de afdeling Verpakken in Zoeterwoude. Zij is 25 lentes jong en brengt veel tijd door op de race-fiets. Verder doet zij aan fitness en aerobics, kortom ze is sportief genoeg om miss te zijn bij een wieler wedstrijd van formaat. Sportverslaggever Mart Smeets in gesprek met Herman Krott (rechts) Winterthur De kwaliteiten van onze voetballende collega's van het Amstel Dream Team reiken tot buiten de landsgren zen. Het behalen van een twee de plaats in een toernooi van Calanda Haldengut getuigt daarvan. Op 29 april reisde het droom- team per bus af naar Winterthur in Zwitserland, om deel te nemen aan dat veldvoetbal- toernooi. De uitgeslapen spelers waren uitgenodigd door tus senkomst van Willem Hosang, die general manager is van de Zwitserse brouwerij. Hij kende de reputatie van het in 1993 spontaan opgerichte Amstel- team, omdat het al een paar pit tige wedstrijden had gespeeld. Geduchte tegenstanders waren ondermeer het Horecagebied Noord-Holland en Proseco. In Zwitserland bleek alleen de ploeg van Calanda Haldengut sterker te spelen dan onze jon gens en won deze het eigen toer nooi. Het Amstel Dream Team werd tweede en was tevreden over het verloop van de kracht meting: "Het was een perfect georganiseerd toernooi. De eer ste kennismaking tussen de Zwitsers en de Nederlanders, op het veld en na afloop van het toernooi, kan als zeer geslaagd worden beschouwd." Het Dream Team in actie tegen de ploeg van Calanda Haldengut

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 21