Dertigste Amstel Gold Race Op zaterdag 22 april werd de dertigste Amstel Gold Race gereden. De koers vierde zijn zesde lustrum, een bijzondere editie. Des te meer omdat de oprichter en technisch directeur van Nederlands enige wielerklassieker, Herman Krott, zijn functie beëindigde. Winnaar Mauro Gianetti geflankeerd door Herman Krott A en rondemiss Petra Korenhof Krotts naam zal, als dank voor zijn bewezen diensten, altijd aan de Amstel Gold Race ver bonden blijven. Dit in de vorm van de Herman Krott Trofee. De meest strijdlustige renner uit het deelnemersveld komt hier voor in aanmerking. De win naar ontvangt naast de trofee met de afbeelding van Krott, een geldprijs van tweeduizend Zwitserse Francs. Dit is onge veer 2700 gulden. De eerste winnaar, maakte Krott bekend, is de Italiaan Gianni Bugno. Naast zijn eigen trofee heeft Krott historie geschreven als eerste niet-Heerlenaar die als ereburger van deze stad is be noemd. Een eervolle blijk van waardering van de Limburgse stad waar het startsein voor de renners wordt gegeven. Bij de start van zijn laatste Amstel Gold Race als technisch direc teur nam Herman Krott het startpistool zelf ter hand. Voor heen was dat recht elk jaar aan een bekende Nederlander voorbehouden, maar voor deze koers was Krott de uitgelezen persoon om het startschot te lossen. In de loop der jaren ontwikkelde hij de koers tot het befaamde 'knotje wol'. Deze term wordt gebruikt in de wielerwereld vanwege het parkoers dat door Zuid-Lim burg en een gedeelte van België kronkelt.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 20