Heineken hoofdsponsor Sail '95 imstel le alco- de sei- r maar ir. Ver- el ver- n vroe- g geen >uwerij reriode ruggen, ouwen jn door sntage. ikbier. :el afde- ;weest. en dat mtwik- ng, Dis- ïrs Ser- Lballage >op, en rganisa- -let suc- te dan- iwoor- ie de 1 it, met ■en Amsterdam Heineken zal van 10 tot en met 14 augustus prominent aanwezig zijn tij dens Sail '95. Onze brouwerij is namelijk een van de hoofd sponsors van dit internationale zeilevenement in de haven van Amsterdam. Op 4 april heeft Heineken de invulling van de deelname van onze brouwerij gepresenteerd aan de organisa tie van Sail. Sail wordt sinds 1975, toen Amsterdam 700 jaar bestond, om de vijf jaar gehouden. Op 10 augustus is Amsterdam weer het eindpunt van de Tall Ships' Race. Aan deze zeilwedstrijd doen grote zeilschepen (waar onder driemasters) mee uit vele landen. Zo kan het publiek schepen verwachten uit Rus land, Engeland, Frankrijk, Scan dinavië, Italië en natuurlijk Nederland. Zelf meemaken Na de finish van de race op zee bij IJmuiden, gaan de schepen via het Noordzeekanaal naar Amsterdam. Ze worden daarbij begeleid door een 'armada' van ruim duizend andere schepen en jachten. Dit onderdeel wordt de 'Parade of Sail' genoemd en is volgens de organiserende Stichting Sail Amsterdam onbe schrijfelijk. "Dat is alleen voor te stellen als u het zelf mee maakt", schrijft de organisatie in haar persbericht. Het Sail-terrein bevindt zich in de IJ-haven, schuin achter het Centraal Station van Amster dam. Het bier dat op dat terrein wordt geserveerd, is Heineken. De frisdranken komen van Vru- mona. Die exclusieve leveran tie is contractueel vastgelegd. Heineken heeft geen ont vangstruimte tijdens Sail, maar ontvangt relaties op een twee tal partyschepen. Verder is 'De Bierboeier', Heineken's varen de bierton, gedurende het eve nement veelvuldig op het IJ te vinden. Bovendien zal op het terrein een Heineken Sailshop te vinden zijn. Doe mee aan Pieremachocheltocht! Tijdens Sail '95, om precies te zijn op zaterdag 12 augustus, wordt in de Amsterdamse grachten de Heineken Piere machocheltocht gehouden. Dit is de tegenhanger van de Leidse Peurbakkentocht, waaraan al jaren met veel succes door een team van Heineken Zoeter- woude wordt deelgenomen. Je zou deze evenementen een soort carnavals-optochten op het water kunnen noemen. Een pieremachochel drijft, al is het soms met moeite, op het water. Zo'n vaartuig wordt bemand door één of meerdere deelnemers. Hoe een pierema chochel en zijn bestuurders emit zien, is geheel zelf in te vul len. Het plezier van de deelne mers en de talrijke toeschou wers staat voorop. Een zeer 'pieremachochel-deskundige'- jury zal bepalen wie een prijs krijgt voor de mooiste, origi neelste pieremachochel en wie een prijs krijgt als deelnemer met de meeste pech. U kunt deelnemen aan de Hei neken Pieremachocheltocht! Goof Meijer, brandmanager Sponsoring Heineken, roept geïnteresseerde lezers van Vers van 't Vat hierbij op een in schrijfformulier plus deelne mersreglement op te vragen bij C.H. Heidema, commandant brandweer Amstelveen Fokkerlaan 46-48 1185 JC Amstelveen. De heer Heidema is voor nade re informatie bereikbaar via telefoonnummer 020-6417676. Deelnemers ontvangen bij in schrijving een Heineken-cou- pon, goed voor één Heineken Sailpakket waarin zes Sail-pet- ten, een luxe Heineken badla ken, een Heineken-vlag en een Heineken 'sailor bag'. Sail '90. Inzet: In Leiden noemen ze het een 'peurbak'. In Amsterdam een 'pieremachochel'. Deze varende brandweerwagen, een paar jaar geleden gemaakt door een aantal Zoeterwoudse collega 's, is er een mooi voorbeeld van

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 9