Afscheid J.C. Banz Afscheid H. Leenman en C. van der Heyden Afscheid J.G.P. Lemmen Amsterdam Ter gelegenheid van het afscheid van de heer J. Banz werd 31 maart een recep tie gehouden in het Ontvangst centrum te Amsterdam. De heer Banz, zijn vrouw, zonen en hun partners, werden ontvan gen door mevrouw Heemskerk en de heren Ruys en Verweij. Tijdens de receptie sprak de heer Ruys de scheidende colle ga toe. Hij blikte terug op de loopbaan van ruim 37,5 jaar van de heer Banz. Deze begon in 1957 op het concernsecretari aat, werkte van 1973 tot 1975 voor Heineken in Frankrijk en keerde daarna in Amsterdam terug bij de Europese Zaken. Daarna werd hij aangesteld als directeur Public Affairs. Dat de heer Banz vooral veel buiten Heineken werkzaam is geweest, bleek ook uit het gro te aantal externe bezoekers van zijn afscheidsreceptie. De heer Banz werd vanwege zijn vele verdiensten geridderd tot Officier in de Orde van Oran je Nassau. Hij kreeg de bij deze koninklijke onderscheiding behorende versierselen tijdens de receptie opgespeld door de heer De Wit, directeur-generaal Handel en Industrie van het Ministerie van Landbouw. De heer Banz sprak als laatste zijn dankwoord uit en eindigde dat met het heffen van het glas op de goede gezondheid van alle aanwezigen. Den Bosch De heren H. Leen man en C. van der Heyden namen 6 april afscheid van de brouwerij. Chris van der Heyden was Montageleider en daarnaast brandweercomman dant van de Heineken Brand weer, Henk Leenman was pro jectleider Nieuwbouw. Zij maakten gebruik van de VUT- regeling. Beide mannen werden tijdens de voorontvangst in formeel toegesproken door de heer Ubbink. Daarna volgde de receptie, waar ondermeer de heer Kolff een toespraak hield. Chris van der Heyden trad in 1957 in dienst als Plaatwerker. Daarna werd hij achtereen volgens Machinebankwerker, Voorman Buitendienst, Groeps leider en sinds 1989 Montage leider. Henk Leenman trad in maart 1966 in dienst als tech nisch assistent. Er zijn veel pro jecten onder zijn leiding tot stand gekomen. Zo is volgens sommigen als je het in geld omrekent een kwart van de Bossche brouwerij door hem opgebouwd. De collega's van Chris van der Heyden zongen een lied. Daar na werd het commando over de brandweer officieel over gedragen aan Karen Mulder (wachtchef Interne Dienst). De collega's van Henk Leenman voerden een scetch op. Daarna kreeg hij de eer een sixpack- inpalcmachine, die speciaal voor de receptie door ondermeer Jos Grever was gemaakt, in bedrijf te stellen. Het twee meter hoge gevaarte komt nu in Henk zijn tuin te staan. Ook kreeg Henk HorstNa ruim 27 dienstjaren nam de heer J. Lemmen, verge zeld van zijn echtgenote, twee zoons en een schoondochter, afscheid van drankenhandel Vullinghs-Janssen-Huyben B. V. in Horst. Voordat de officiële receptie in café De Sport plaats vond, werd Joep Lemmen ge vraagd zijn 'infra-rood camera' te onthullen die hij de vorige dag had geplaatst. Joep onthul de tot zijn eigen verbazing ech ter niet de camera, maar het naambordje 'Joep Lemmen een oude sloep aangeboden, die hij in zijn vrije tijd mag op knappen. De muziekkapel van 'Neptunes' leverde ten slotte nog een muzikale bijdrage aan het geheel. Plein'. Op dit 'plein' van de drankenhandel heeft Joep vele jaren als vorkheftruckchauffeur zijn sporen verdiend. Na deze onthulling ging de groep onder begeleiding van luid-toeterende collega's naar de feestzaal. Daar vertelde de heer Veenman iets over Joeps loopbaan: van wagen schilder tot heftruckchauffeur. Joep Lemmen staat volgens Veenman bij de collega's be kend als een enthousiast colle ga, handig, actief, netjes, alles op de goede plaats en een echte regelaar. Bovendien was hij altijd het 'zonnetje in huis'. Daarna konden alle collega's afscheid van hem nemen.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 28