Geschiedenisboek j e Heineken-terrein Buurtbewoners op bezoek i Ton Heijdra Zoeterwoude "Een goede pre sentatie". Dat was over het alge meen de reactie van de buurt bewoners van de Heineken brouwerij in Zoeterwoude. Zij kwamen 6 april op uitnodiging naar de brouwerij voor een rond leiding langs de nieuwe afval waterzuiveringsinstallatie en een presentatie over geur. De officiële ontvangst vond plaats in ontvangstgebouw De Hooiberg. Sprekers waren Paul Hamers (Unit-manager Zoeter woude), Titus Plooij (Energie) en Hugo Byrnes (Public Affairs) Titus Plooij hield na de alge mene inleiding van Paul Hamers een verhaal over de nieuwe afvalwaterzuiverings installatie. Een van de voorde len van de nieuwe installatie is dat deze inpandig is, waardoor er weinig tot geen geuroverlast ontstaat. Wat geur precies is, vertelde Hugo Byrnes, die er meteen over zei dat "geur en dus ook de hinder die mensen van geur ondervinden niet te meten is." Ook ging Hugo Byrnes in op de recente discussie in de Twee de Kamer over dit onderwerp en de visie van minister Boer op dit onderwerp. De aanwezigen luisterden aan dachtig en stelden na afloop van de presentaties veel kritische vragen, met name over het geur- vraagstuk. Op al die vragen werd serieus ingegaan. Ook op ande re klachten over bijvoorbeeld m geluidsoverlast en hinder van licht. Zo zei iemand hinder te ondervinden van het lossen van de vrachtwagens met mout. Alle genoemde klachten wor den serieus bekeken en zo mogelijk snel verholpen. Amsterdam Het terrein van de Heineken Brouwerij in Am sterdam heeft niet alleen een historische waarde voor Heine ken maar ook voor Amsterdam. Daarom heeft publicist, Ton Heijdra een boekje geschreven over de geschiedenis van het terrein. Heijdra schrijft over 1864, toen Gerardus Adriaan Heineken zijn brouwerij begon, tot aan deze zomer, wanneer het plein een nieuw leven als hoofd stedelijk plein met woningen en winkels krijgt. In het zestig pagina's tellende werk illustreert oud en recent beeldmateriaal de verhalen van weleer. Het boekje is onderdeel van een driedelige reeks over de histo rie van de Amsterdamse volks buurt 'De Pijp' en is te koop bij de boekhandel.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 23