"Het fijnste baantje bij Heineken" Lex Dielen werkt al weer enkele jaren met veel plezier in Den Bosch als Algemene Reserve bij de Interne Dienst. "Een móórdbaan", vindt hij. "Ik heb hier heel veel vrijheid. Bovendien weet ik bijna nooit wat de planning voor de dag daarna is. Wat dat betreft ben ik echt een vliegende kiep", aldus de hoofdpersoon in deze aflevering van onze rubriek 'Eén uit het vat'. Lex werk al weer zestien jaar bij Heineken. "Destijds begon ik op de afdeling Verpakken, waar ik in ploegendienst werkte. Leuk werk, maar vanwege privé- omstandigheden werd ik ge dwongen een half jaar de dag dienst in te gaan. Ik werd toen tewerkgesteld bij de postkamer. Daar kreeg ik opeens een veel vrijer leven dan in mijn oude functie. Ten eerste had ik het voordeel van het dagdiensten lopen. Daarnaast leerde ik in een half jaar tijd bijna de hele brou werij kennen. Iets waar ik overi gens nog steeds profijt van heb." Na dat half jaar keerde Lex Die- len terug naar de afdeling Ver pakken. Hij kon echter niet meer wennen aan het moeten werken in ploegendiensten. "Ik solliciteerde intern als Al gemene Reserve bij de Interne Dienst, maar daar was al iemand anders voor aangeno men. In plaats daarvan kon ik op de veegwagen terecht. Ook leuk werk, maar dat had ik na een tijdje wel gezien. Toen kon ik alsnog Algemene Reserve worden, omdat mijn voorganger met een 55-jarigen regeling was vertrokken." Manusje van alles Als Algemene Reserve moet Lex multifunctioneel inzetbaar zijn. "Ik weet daarom ook niet altijd wat ik de volgende dag voor werk zal moeten doen. Of ik in de Postkamer moet inval len, of bij de receptie, of bij voorbeeld op de administratie. Ik moet in feite alles kunnen doen, op de beveiliging na." Lex moest hiervoor wel een oplei ding volgen. "Ik ging voor deze baan twee dagen in de week naar school en heb met goed ge volg de nodige papieren gehaald", zegt hij niet zonder trots. Lex Dielen vindt vooral de gro te vrijheid die hij in deze baan heeft erg fijn. "Ik noem het daar om wel eens gekscherend 'het fijnste baantje van Heineken'. Voor mij is het dat in elk geval. Want als vrije vogel van de afde ling kom ik overal. Ik val voor mensen in als ze ziek zijn of een ATV-dag hebben. En als ik zelf ziek ben? Dan komt er een uit zendkracht op de afdeling waar ik die dag moest invallen. Ten slotte moet het werk doorgaan en niemand is echt onmisbaar." Andere functie Kortgeleden kreeg Lex de kans een andere functie binnen de Interne Dienst te aanvaarden, namelijk op de administratie. "Ik heb het toch niet gedaan. Mede omdat ik mijn huidige baan net iets leuker vind. Daar bij moet ik soms ook invallen op de administratie. Maar niet voor vast. Wat dat betreft ben ik te veel de vrije vogel." Het lijstje van Lex Heineken of Amstel! "Zo min mogelijk alcohol. Daar ben ik namelijk bijna helemaal mee gestopt. Op mijn werk drink ik zeker niet, want dan moet ik nog rijden. Thuis neem ik Hei neken. Daar geef ik de voorkeur aan." Golfen of tennissen! "Tennis. Daar doe ik zelf ook aan, maar dan hooguit recreatief." Vaste of onbekende vakantiebestemming "Alsjeblieft niet zes keer naar dezelfde plek. Variabel dus. Dit jaar gaan we denk ik naar de Veluwe. Net zo gezellig als in het buiten land. En veel goedkoper!" Auto of fiets! "Auto. Maar in de zomer neem ik mijn fiets naar de Veluwe mee op het fietsen rek om daar tochten te maken." Postkamer of Administratie! "Moeilijke vraag natuurlijk. Ik val bij beide afdelingen in. Als ik echt moet kiezen: de administratie. Want daar werken sinds kort twee dames. En dat lijkt mij net even gezelliger." Lex Dielen

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 22