Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor het 10 maart heropende Eethuys-Café Graaf Floris V van Muiden, dat vorig jaar voor een deel door brand werd verwoest. Het was op een warme zomer avond in 1976 dat drie jonge mannen besloten het jongeren- café Hof van Holland in Muiden te kopen. "We waren jong en onbevangen en werden niet ge hinderd door enige horecaken- nis", blikt fan Geesink met een glimlach temg. Hij is een van de mede-eigenaren en directeuren van het huidige eethuis. "We waren een van de eersten met een eethuis/café, waarbij het accent op eten lag." De formule 'goed eten voor een betaalbare prijs in een warme, huiselijke omgeving' sloeg aan. Al snel werd Eethuys-café Graaf Floris V van Muiden een begrip in Muiden en wijde om geving. Het eethuis kan zich al jarenlang verheugen over een grote belangstelling. Druk terras Zodra het enigszins mooi weer is, zit het voor de zaak gelegen terras vol. Het ligt dan ook op een aantrekkelijke plek. Name lijk aan de sluis van Muiden, waar dagelijks ontelbare (ple zierboten van uiteenlopende afmetingen worden geschut. Vanaf het terras heeft men alle gelegenheid om de activiteiten op het water te bekijken. Het is dan ook geen straf om hier alvast een consumptie te ne men, in afwachting van een tafeltje in het eethuis. "Want dat terras gaat beslist niet ten kos te van onze bezetting binnen", voegt directeur Operationele zaken Maarten-Jan Meyer zu Schlochtern daar aan toe. Vaak genoeg zijn zowel alle tafels bin nen als buiten bezet. Vlammenzee Alle zaken gingen goed. Tot 12 juni 1994. Dat was letterlijk een zwarte dag in de geschiede nis van Graaf Floris V. Het ge hele middenpand in de Naar- derstraat, grenzend aan het hoekpand aan de Heerengracht, brandde uit. "Kort nadat we een grote keukenrenovatie hadden gehad, ontstond er brand in de keukens. Waarschijnlijk in het afzuigsysteem. De koks ston den nog gewoon hun biefstuk ken te bakken, toen mensen op straat ons attendeerden op de brand. Ondanks vlamdovende roosters breidde het vuur zich snel uit. Het werd al snel een grote vuurzee. Gelukkig was er alleen materiële schade. Alle gasten hebben bijtijds de zaak kunnen verlaten", vertelt Geesink. De directie zat niet bij de pakken neer. '"s Avonds zaten we met de verzekerings maatschappij om de tafel en maakten we al plannen voor de opbouw. We hebben meteen een bouwaanvraag ingediend. 1 september kon de verbouwing beginnen." Van de nood werd een deugd gemaakt, door een kelder onder het middenpand te laten graven. Hierin zijn de toiletgroepen gehuisvest, die voorheen op de begane grond waren gevestigd. De voormalige, naast Graaf Floris gelegen, supermarkt werd aangekocht. Er is een vergun ning aangevraagd om daarin een magazijn te vestigen. beide Ridderkamers is deze geschikt voor bijeenkomsten, diners of feesten voor meer dan dertig personen. Eethuys-café Graaf Floris V van Muiden is een Amstel-zaak, met vele andere (fris)dranken van ons concern. Het heeft een uitgebreide kaart met gerechten die niet duurder zijn dan 25 gulden. Op het menu staan spe cialiteiten zoals Muier vispot en de stoofschotels Vlaamsche schotel en Irish stew. Maar het gerecht dat zonder twijfel het meest wordt gegeten is de bief stuk. Nog vele plannen Graaf Floris V is overigens niet de enige zaak van de eigenaren. Zij hebben ook 'De Haven van Huizen', eenzelfde soort zaak als Graaf Floris V. Uniek daar bij is de paling op het menu, die uit eigen palingrokerij komt. En wellicht wordt volgend voorjaar een nieuwe zaak in Huizen geopend, gevestigd in de voor malige kalkovens. Deze zaak zal een nieuw concept krijgen, anders dan het bestaande in Muiden en Huizen. Verder is er een overeenkomst met de Stichting Pampus, de eigenaren van het eiland Pam pus, om bij festiviteiten op het eiland de catering te ver zorgen. Als vanouds De schade was zo groot dat de restauratie negen maanden in beslag heeft genomen. In die tijd is het interieur geheel in oude stijl hersteld. Hoewel de brand het hoekpand gelukkig onge moeid had gelaten, had het in terieur toch te lijden van flinke rookschade. Alles moest gron dig worden schoongemaakt en zonodig opnieuw gelakt of ge verfd. Daarbij werden de nieu we vloeren en wanden zodanig bewerkt dat het lijkt alsof ze al vele jaren deel uitmaken van de inventaris. Alles ademt weer de vertrouwde sfeer, alsof er geen brand is geweest. Het houten bruine meubilair, de grote bar met vele snuisterijen, de open haard... alles is weer als van ouds. Nieuw is de Heerenkamer op de verdieping. Net als de Openingstijden: Graaf Flo ris V van Muiden is alle dagen van de week geo pend. De keuken is open vanaf 11.00 uur tot 22.30 uur. Het adres is Heeren gracht 72 in Muiden, tele foon 02942-61296.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 21