Verbouwing brouwhuis Zoeterwoude halverwege Sinds het einde van de zomer van 1994 heerst in het brouwhuis van Zoeterwoude een verbouwingskoorts. In een vorige Vers van 't Vat lieten we daarvan al het binnentakelen van een nieuwe whirlpool zien. In dit artikel een totaaloverzicht van de betreffende werkzaamheden. Het gaat hier om een zoge noemd 're-engineering project', wat in dit verband zoveel wil zeggen als het opnieuw inrich ten van het totale brouwhuis. Projectleider Co de Winter over het waarom van de verbouwing: "In de eerste plaats was het bestaande besturingssysteem verouderd en als er wat defect was waren de toeleveringsmo gelijkheden van vervangende onderdelen van dat systeem beperkt. Daarnaast streven we ook hier naar een zo efficiënt mogelijke manier van werken. Dit alles moet leiden tot een nieuwe, overzichtelijkere inde ling, waarbij tevens een vergro ting van de brouwcapaciteit wordt gerealiseerd." Het ombouwen van het totale brouwhuis in Zoeterwoude ge beurt in twee hoofdfasen. Als eerste de re-engineering van Brouwhuis 2, welke nu zijn voltooiing nadert. Aan de tweede hoofdfase, de verbouwing van Brouwhuis 1, wordt momenteel de eerste hand gelegd. Elke hoofdfase is weer onderverdeeld in vier stap pen, om het produktieverlies zoveel mogelijk te beperken. Stratenmodel De eerste stap betreft het ombouwen van de beslag- en brouwketelgroep, waarbij te vens de wortafvoer naar het Dienstgebouw wordt aange past. In de volgende drie stappen wordt steeds een groep van ketels omgebouwd naar een 'stratenmodel 10. Co de Winter: "Voor dat model is gekozen om kruislingse verbindingen in de produktie- lijnen, inclusief de daarbij nood zakelijke vergrendelingen, te vermijden. De besturing wordt daardoor veel rechtlijniger en dus overzichtelijker. Bijkomend voordeel is, dat bij een reiniging van installatiedelen gewerkt kan worden per straat en hoeft dat niet meer per brouwhuisBij reiniging van een straat kan tweederde van een brouwhuis in produktie blijven." Om de straten compleet te maken is ruimte vrijgemaakl voor twee nieuwe whirlpools Verder is in de Malerij noj het pneumatisch moutschroot transport vervangen door eer mechanisch transport, wat min der energie verbruikt en ooi geluidsarmer is. Brouwhuis 2 functioneert na d< bijna voltooide verbouwing vol gens verwachting. Volgens d' planning zal de re-engineerin van Brouwhuis 1 inhetvoorjaa van 1996 gereed zijn. Projectleider Co de Winter

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 10