Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar een of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Gran Plaza aan de Grote Markt 21 in Groningen. Gran Plaza is een grand café, ingericht in jaren vijftig-stijl. Het pand stamt eveneens uit deze periode. Voor eigenaar Hugo van Duyvenbode stond het vast dat het interieur in overeenstemming moest zijn met de bouwstijl van het pand. "Kijk, je gaat geen bruin café beginnen in een gebouw dat na de oorlog is gebouwd. Bruine café's horen thuis in vooroor logse panden, die hebben die bepaalde sfeer, die kenmerkend is voor zo'n café," zo luidt zijn mening. Het interieur van Gran Plaza mag er zijn. Kersehouten tafels, stoelen en leestafel, dito lam- brizering gecombineerd met wortelhout en een bar die uit nodigt om aan plaats te nemen. Op de vloer ligt zwart marmo- leum, dat heden ten dage weer heel populair is. Het idee voor de inrichting heeft Van Duyvenbode zelf bedacht. In samenwerking met de be kende interieurbouwer Willem Corbier (in de wandelgangen "Cor Bier" genoemd], zijn de ideeën uitgewerkt. "Veel van wat hier staat, is met de hand gemaakt .Vandaar dat de ver bouwing iets langer heeft geduurd dan gebruikelijk." Spanje De eigenaar heeft een grote voorliefde voor Spanje. Zijn café heet niet voor niets 'Gran Plaza'. Gran Plaza is Spaans voor Grote Markt, het plein waaraan het grand café in Gro ningen is gelegen. "Dat 'grand' heeft trouwens niets met groot te maken", legt Van Duyven bode uit, "Grand drukt uit dat iets belangrijk is, allure heeft. Een grand café hoeft dus niet per se groot te zijn." De menukaart van Gran Plaza biedt een ruime keuzeOm acht uur 's ochtends kun je er al terecht voor een uitgebreid ont bijt. Lunch en diner behoren eveneens tot de mogelijkheden. Uit koperen tapkranen stroomt Heineken, Lingens Blond, Wieckse Witte, de Koninck en Amstel Malt. Verder zijn ver krijgbaar het assortiment van Vmmona, buitenlandse bieren op fles, gedistilleerd, whisky's, cognacs, likeuren en wijnen. Over wijnen gesproken: hierbij komt de Spaanse voorliefde weer om het hoekje kijken. Sangria neemt namelijk een pro minente plaats in op de kaart. En uiteraard kunnen hierbij de 'tapas' (Spaanse snacks) worden gegeten, dé specialiteit van Gran Plaza. In de zomer wordt een bijzondere zomer- wijn geschonken. "Nee, ik ver tel niet wat er in zit, dat blijft een verrassing", doet Van Duyvenbode geheimzinnig, "maar hij drinkt lekker weg." Gaat de temperatuur stijgen, dan hoeven gasten Gran Plaza niet te mijden. "Ik heb zo'n constructie voor de ramen laten maken, dat ze volledig omhoog kunnen. Dat was vroeger ook heel gebruikelijk", vertelt Hugo van Duyvenbode. "De mensen houden op deze manier contact met het straatleven, 's Zomers wil je tenslotte graag kunnen zien wat zich op straat afspeelt. En vanuit Gran Plaza heb je een uitstekend zicht over de Grote Markt." Stadsverbetering Op 20 februari opende Hugo van Duyvenbode samen met zijn compagnon Gerard van Voorn de deuren van het grand café. De opening werd verricht door burgemeester Ouwerkerk van Groningen. Een burgemeester komt niet zo maar een opening bijwonen als daar geen bijzon dere reden voor is. De stad Groningen is druk bezig haar binnenstad een beter aanzien te geven. De noordkant van de Grote Markt werd in de oorlog gebombardeerd. Met de weder opbouw raakte de Grote Markt een stukje van haar allure kwijt. De gemeente wil nu dat hoog waardige bedrijven en horeca gelegenheden dit deel van de Grote Markt een betere invul ling geven. Gran Plaza is de eer ste horecagelegenheid die hier in is geslaagd. Reden voor de burgemeester om dit in een toe spraak toe te lichten en de ope ning te verrichten. Heineken bier De relatie van Van Duyvenbode met Heineken bestaat al 23 jaar. De eigenaar van het grand café is namelijk ook eigenaar van café La Paz, een discotheek die al 23 jaar onder het huidige Gran Plaza zit. "Ik had destijds de keuze om iets met brommers, bloemen of bier te doen", vertelt de discotheekbezitter geani meerd. "Het werd bier. Ik ben eigenlijk een horeca-onderne- mer in hart en nieren. En dat het Heineken werd, dat stond voor mij vast. Ik vind het gewoon het beste merk bier. Bovendien is de samenwerking met alle afde lingen van Heineken buitenge woon plezierig. Toen ik in de gelegenheid kwam om Gran Plaza te beginnen, hoefde ik niet na te denken wie mijn leveran cier zou worden. Deze keuze is net zo vanzelfsprekend als mijn keuze destijds voor Heineken bier." Gran Plaza, openingstijden ma-zo van 08.00 uur tot 24.00 uur, ontbijt: 08.00-10.00 uur (zondags van 10.00-12.00 uur) diner 18.00-22.00 uur

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 21