Heineken Groningen sponsort museum Sponsorcontract Horeca Nederland Heineken koopt Interbiew Italia De brouwerij in Den Bosch zelf had geen last van de stijgende Maas. Alleen de afvalwaterzui vering bevond zich ten tijde van de watersnood op een kritiek punt. Hier was een 'nooddijk' aangelegd. Daarnaast was er een voorziening getroffen, voor het geval de afvalwaterzuive ring zou moeten sluiten en daardoor het produktieproces van de Bossche brouwerij in stappen zou moeten worden stilgelegd. Maar zover kwam het gelukkig niet. Op een parkeerplaats van de Zoeterwoudse brouwerij werd het glaswerk opgeslagen van de tot ontruiming gedwongen glas fabriek in Leerdam, de glasle verancier van ons bedrijf. Ook moesten enkele Zoeterwoudse medewerkers, die eveneens in het getroffen gebied woonden, gedwongen hun huizen verlaten. Actie medewerkers Hoewel het gevaar nu geweken is, blijven veel mensen nog zit ten met ondergelopen kelders of woonkamers die door het water zijn aangetast. Daarom hebben de gezamenlijke omroepen in februari een actie gehouden om geld in te zamelen voor het Rampenfonds. De ondernemingsraden van Heineken Nederlands Beheer zijn in navolging hiervan een inzamelingsactie onder de Hei- neken-medewerkers gestart. Collega's die daaraan mee wil len doen, kunnen bij de salaris administratie een formulier ophalen waarmee ze te kennen geven het salaris voor één werk uur of overwerkuur over te wil len maken naar het gironum mer van het Rampenfonds. De salarisadministratie zorgt voor de verdere afwerking. Groningen Het horecagebied Friesland/Drenthe/Groningen gaat voor vijf jaar het pas geo pende Gronings Museum spon soren. Het contract hiertoe werd 23 januari getekend. Bij de ondertekening waren namens Heineken verkooplei der Mike Janssen en brouwerij vertegenwoordiger Fred Klein Hemmink aanwezig. Het museum bevindt zich tegenover het centraal station. In het museum zijn ondermeer tentoonstellingen te zien van kunst, kunstnijverheid en ar cheologie/geschiedenis. In het museum, dat drie maan den geleden werd geopend, kan de bezoeker naast de geschie denis en de kunst ook voor een glas Heineken of een van de frisdranken van Vrumona terecht. De contractondertekening in het museum met van links A naar rechts F. Klein Flemmink van Heineken, drs. L. Mol van het museum, M. Janssen van Heineken en financieel directeur ir E. Muis van het Gronings Museum. Amsterdam Heineken Ne derland heeft 31 januari een samenwerkings-overeenkomst ondertekend met Koninklijk Horeca Nederland. Dit gebeurde in Hotel De L'Europe in Amsterdam. Het gaat hier om sponsoring van de organisatie van het Jaarcongres van Horeca Nederland zoals Heineken al jaren doet. Het contract geldt tot en met 31 december 1996. Bij de onder tekening waren namens Ko ninklijk Horeca Nederland onder anderen voorzitter G. van der Veen en directeur R.C. den Heyer aanwezig. Namens Heineken waren dat ondermeer B. Vriens en P. Haf kamp (Horeca Services) en J.A. Dop en J.K. Woltjes (In- en Externe Betrekkingen). Amsterdam De positie van Heineken in Italië is ver stevigd. De Raad van Bestuur van Heineken heeft onlangs bekendgemaakt, dat dochter onderneming Heineken Italia een overeenkomst heeft be reikt voor de verwerving van 100% van de aandelen van Interbrew Italia. Het gaat hier om de overname van een brouwerij en een distributie organisatie, beide gevestigd in Noord-Italië. De brouwerij is gelegen nabij Bergamo. In 1994 bedroegen de verkopen circa 700.000 hectoliter, goed voor een marktaandeel van 5 procent. Heineken Italia heeft daar mee nu 30 procent van de Italiaanse biermarkt in han den. De twee merken van de aangekochte brouwerij zijn Stella Artois en Classica von Wunster. Dit laatste merk wordt eigendom van Heine ken. Voor het brouwen van Stella Artois is een licentie overeenkomst afgesloten. Verder zal Heineken Italia de import van een aantal Belgi sche bieren van Interbrew voortzetten. Heineken heeft nu vijf brou werijen in Italië met een ge zamenlijke produktie van 3,5 miljoen hectoliter. De over name betekent naast een ver sterking van de marktpositie ook een uitbreiding van de distributie-organisatie van Heineken Italia.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 5