Amstel in kruideniersmuseum 1 verlenging ja 1 nee bekendmaking aanvraag evt. aanvulling van gegevens ONTWERPBESCHIKKING AANVRAAG dagtekening bekendmaking bezwaren 4 BESCHIKKING bekendmaking BEROEP AFDELING GESCHILLEN De procedure in schema A Hij vervolgt: "De aanvraag bracht echter nogal wat onrust teweeg bij boeren uit de omtrek. Zij waren bang dat het grond waterpeil zou zakken als wij zo diep mineraalwater uit de grond halen. Dat bezwaar is niet ont vankelijk verklaard en de pro vincie, waar wij de aanvraag hadden ingediend, werd op 27 januari 1993 in het gelijk gesteld. De vergunning was evt. gedachten- wisseling Utrecht In het kader van 125 jaar Amstel wordt van 7 februari tot en met 10 juni een Amstel-tentoonstelling gehou den in het Utrechtse Museum voor het KmideniersbedrijfDit kleine pand aan de Hoogt 6, her bergt op de benedenverdieping een oud kruidenierswinkeltje uit de jaren dertig. Compleet met de in die tijd vertrouwde De Amstel-tentoonstelling in Utrecht bakken koffie en snoep, die toen nog voor de klant werden afge wogen. Boven is de tentoon stelling over Amstel ingericht met allerlei merk-attributen als Amstel-glazen en -flessen. Kortom, een tip voor een leuk uitstapje dit voorjaar. De tentoonstelling is op dinsdag tot en met zaterdag geopend van 12.30 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. Bezoekers van de ten toonstelling krijgen als herin nering een kleine attentie. overigens toen al verleend. Vru- mona kreeg als gevolg van de bezwaarschriften wel een extra voorwaarde van de provincie opgelegd. Wij werden verplicht een aantal peilputten in te stel len om het niveau van het grondwater vast te kunnen stel len. Twee keer per maand wordt zo het grondwaterpeil in de gaten gehouden." Milieubeheersysteem Jan Veenhuijzen is nu bezig met de aanzet van een milieube heersysteem, waarin alle pro cessen van Vrumona worden vastgelegd. "Het voordeel van zo'n systeem is dat je een keer alle processen beschrijft en die beschrijvingen kunt gebruiken bij de aanvraag of revisie van een vergunning. Zo voorkom je dubbel werk." Jan zal zelf dit werk niet kun nen afmaken. "Dat mag mijn opvolger doen, want ik ga eind augustus met de VUT." Overi gens heeft hij daar zelf geen spijt van. "Het administratieve, maar toch ook zeer belangrijke onder deel van dit werk, trekt mij gewoon wat minder. Wat dat betreft ben ik meer een tech neut dan een bureauman. Het onderzoek en het overleg met de provincie daarentegen vind ik bijzonder boeiend. En dat is ook een zeer belangrijk en zeker niet te onderschatten onderdeel van deze functie. Want hoe beter je van te voren afspraken kunt maken met de provincie, hoe meer kans van slagen de uit eindelijke aanvraag heeft. En daar zijn wij als Vrumona en Heineken uiteindelijk bij gebaat." 3q men inzake geluid en de bereik baarheid van de brouwerij." Hij vervolgt: "Buurtbewoners hadden vaak last van trillingen of parkeerproblemen als leve ranciers van ons hun voorraad kwamen afleveren. De gemeen te heeft in dit kader een aantal regels voor ons opgesteld met betrekking tot geluid en omge ving. Wij op onze beurt hebben bierleidingen verlegd, waardoor voortaan aan de voorzijde van de brouwerij kan worden gele verd. En doordat er nu geen ver keer meer over De Servaesbrug mag komen, is het verkeer rond de brouwerij met negentig pro cent afgenomen! Uiteindelijk heeft de gemeente onze ver gunning goedgekeurd", aldus Joost Kersen. Zelfstandig Jan Veenhuijzen is milieucoör dinator bij Vrumona. Hij ver zorgt de aanvraag van vergun ningen voor het frisdranken concern. Dat gebeurt zelfstandig, dus los van Heineken Neder land. "Wij hebben hier voorna melijk te maken met de Wet Milieubeheer. De belangrijkste wijziging die wij laatst hebben behandeld, betreft de vergunning met betrekking tot de Grond waterwet. Die is 6 oktober 1987 aangevraagd. Wij hadden al een vergunning, maar moesten een herziening hiervan aanvragen in verband met het feit dat wij veel meer water uit de grond betrek ken dan vroeger. Denk alleen maar aan onze mineraalwater bron waar ondermeer Sourcy van wordt gemaakt. Deze bron is in 1988 officieel door de heer Hei neken geopend."

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 30