A Jan Veenhuijzen :hik- ctaal ;nde laan rver- ncie )aar- aan- :ten. nge- een- aan- king n de deze om- iken ;oed- een- rden drijf ;tilg; epu- n in lgen geld ieu- ine- luie iderwetplichtig Verschure: "Toen wij in ;72 in Zoeterwoude gingen luwen, waren wij hinderwet- ïchtig en moesten wij een ver- unning aanvragen bij de meerite Zoeterwoude. Daar- n waren ook maatregelen ten pzichte van het geluid vastge legd. In 1982 echter kwam er een wijziging in de Wet Geluids hinder. Grote industrieën met een eigen afvalwaterzuive ringsinstallatie en/of stoomke tels, die meer dan 100 ton stoom kunnen maken, moesten voor taan een vergunning aanvragen inzake de Wet Geluidshinder. Niet bij de gemeente, maar bij de provincie. Deze laatste behar tigde dan voor Zoeterwoude ook de vergunningen inzake de Hinderwet. Wij zijn toen met de provincie overeengekomen dat we een Revisie-aanvraag zouden doen met betrekking tot de Hinderwet en de Wet Geluids hinder. Daar hebben we in totaal twee jaar aan gewerkt." Het resultaat is een dik pak ket met daarin een opsomming van alle verleende vergunnin gen waaraan Heineken moet voldoen, een beschrijving van brouwerij, terrein en de totale produktiestroom, veiligheids voorzieningen, uitstotingen (emissies) en geluid. Elk afge rond hoofdstuk werd eerst ter goedkeuring aan de provincie voorgelegd, fos: "Op die manier zorgden we er van te voren al voor dat het geheel uiteindelijk aan alle eisen van de provincie zou voldoen." Lange weg Uiteindelijk kon het rapport in juni 1989 aan de provincie worden aangeboden. "Bij de inspraakronde die daarop volg de werden er bezwaren op het gebied van verstoring van de nachtrust en geurproblemen ingediend. De provincie heeft deze bezwaren uiteindelijk niet gegrond verklaard. Wel werd er bij de vergunningsvoorschriften rekening gehouden met enkele van de toen aangevoerde klach ten. Bij de tweede termijn heeft Heineken Nederland zelf een bezwaar ingediend. Wij vonden de opgelegde voorschriften met betrekking tot het verkleinen van de geurhinder onevenredig zwaar en verklaarden daar on mogelijk aan te kunnen voldoen. Ook dit bezwaar werd niet geho noreerd. De vergunning voor de revisie-aanvraag werd uiteinde lijk op 26 mei 1992 afgegeven." Jos heeft bij de aanvraag van de laatste revisie-vergunning veel samengewerkt met de milieu coördinator in Den Bosch. Die samenwerking bestond voorna melijk uit het gezamenlijk beschrijven van produktiepro- cessen. Claudy Diesveld, mede werkster Milieuzorg en assis tente van Constant van den Thillart hierover: "De proces voering van beide brouwerijen komt nagenoeg overeen. Het is daarom van belang dat je met elkaar die procesvoering vast legt en zo voorkomt dat er dubbel werk wordt gedaan. Daarnaast hebben zowel Zoe terwoude als Den Bosch een eigen milieuzorgsysteem voor Produktie opgezet. Daarin zijn ons milieubeleid en de organi satie ervan vastgelegd. Het maakt duidelijk van wie, wat en wanneer iets wordt verwacht. Maar ook dat milieuzorg een continu proces is. Je laat boven dien aan de overheid zien dat je als bedrijf structureel aan milieuzorg doet." reidingen voor het aanvragen van een nieuwe, de hele inrich ting omvattende revisievergun ning in het kader van de Wet milieubeheer. Daarvoor zijn de betrokken afdelingen benaderd en zijn we nagegaan welke wij zigingen er sinds de vorige ver gunningen hebben plaatsge vonden. Zoals bijvoorbeeld de bouw van het Exportmagazijn, de ombouw van colonnes en de aan- en verkoop van terreinen. Ook hebben we voortdurend met de gemeente overlegd. In het najaar van 1994 is de ver gunningaanvraag ingediend." De uiteindelijke aanvraag is overigens zeer goed door de gemeente ontvangen. Claudy hierover: "De gemeente was vol lof over de overzichtelijkheid van het pakket en de inhoud. Met name over hoe wij de afvoer van rest- en afvalstoffen hebben geregeld." Stadsbrouwerij Hoofd Technische Dienst Joost Kersen behartigt de vergunning aanvragen van brouwerij De Ridder. "De gemeente Maas tricht heeft eind 1994 net onze aanvraag voor de Algemene Milieuwetvergunning goedge keurd. We hadden te maken met allerlei bepalingen en moes ten uiteraard als stadsbrouwe rij ook rekening houden met de omgeving. Onze brouwerij is namelijk omringd door woon huizen. Vandaar dat er nogal wat bezwaren uit de buurt kwa- (Lees verdei op pagina 30) Claudy Diesveld Uitbreidingsvergunningen Ook Den Bosch heeft onlangs een nieuwe revisievergunning aangevraagd, waarin alle voor gaande uitbreidingsvergunnin gen zijn opgenomen. Claudy hierover: "We zijn twee jaar gele den begonnen met de voorbe- Zoeterwoude als Heineken Bosch hebben een eigen ucoördinator in de perso- van Jos Verschure en Con- van den Thillart. De laat- wordt geassisteerd door idy Diesveld. Zij zorgen neer voor het contact met nte en/of provincie voor- e1 opstellen van de aanvraag uiteindelijke indiening nr. Dat daar heel wat bij t kijken, illustreert het vol le voorbeeld.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 29