Hans Kanbier: twintig jaar ziekenomroep Bijna iedereen heeft wel een hobby of een of andere vorm van vrij eti j dsbesteding. De een spaart suikerzakjes en de ander doet fanatiek aan sport. Hans Kanbier, engineer Technische Dienst Zoeterwoude, heeft al twintig jaar een hobby waarmee hij anderen een groot plezier doet. Hij maakt een radioprogramma bij de ziekenomroep van het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Rond zijn achttiende jaar kwam hij voor het eerst met de zie kenomroep in aanraking. Hans liep stage bij de Technische Dienst van het Elisabeth Zie kenhuis. Hij volgde toen de MTS met als specialisatie Medi sche Elektronica. In die tijd was het gebruikelijk dat sta giaires in een speciale woon ruimte bij het ziekenhuis ver bleven. 's Avonds ging hij voor de gezelligheid weieens kijken in de studio bij de ziekenom roep. Voordat hij het wist, zat hij er zelf als technicus achter de knoppen. Nieuwste snufjes Kanbier beleeft veel plezier aan het werk. De rol van technicus is hem op het lijf geschreven. Vooral het stoeien met de appa ratuur geeft hem veel genoeg doening. Kanbier werkt, zoals hij met gepaste trots zegt, ook niet bij de eerste de beste zie kenomroep: "Vergeleken met andere zieken- en regionale omroepen werken wij zeer pro fessioneel. Dat komt omdat wij dankzij het ziekenhuis vol doende middelen tot onze beschikking hebben. Daarom kunnen wij regelmatig nieuwe studio-apparatuur aanschaffen. Van de ruim 35 vrijwilligers die voor de ziekenomroep werken, heeft een flink aantal een tech nische achtergrond. We probe ren zoveel mogelijk studio apparatuur zelf te bouwen. De ziekenomroep is voorzien van de nieuwste technische snufjes en heeft zelfs een mobiele stu dio. Alleen de naam is een beet je ouderwets: we heten, bij gebrek aan een betere naam, 'o3o'. Dat betekent 'Opgericht 3 oktober", zegt Kanbier grijn zend. Andere facetten van het radio vak zoals de presentatie, laat Kanbier liever aan de andere vrijwilligers over. Zo moeten de programmamakers platen uitzoeken als er niet genoeg ver zoekjes binnen zijn gekomen. Hans: "Dat vind ik echt afschu welijk. Ik weet gewoon niet welke ik moet kiezen." Combineren Naast zijn werk bij Heineken en het vrijwilligerswerk is Kanbier afgestudeerd aan de avond- H.T.S in Technische Compu- terkunde en Energietechniek. De laatste jaren is hij boven dien actief lid van een Harley Davidsonmotorclub. Hij orga niseert toertochten. Hoe is dat alles te combineren? "Tijdens de zes jaar van mijn avondstudie heb ik inderdaad bijna geen sociaal leven gehad. Ik had het te druk. Nu gaat dat beter want met de motorclub gaan wij alleen op stap in de zomer. Mijn werk als ingenieur Technische Dienst brengt met zich mee dat er vaak projectmatig wordt gewerkt. Dan maak je geduren de een aantal maanden veel uren. In de periode daarna kan ik wat meer vrij nemen. Maar ja, ik kan gewoon niet stil blijven zitten." Hans Kanbier achter de knoppen 3FM 88.4 een en is. den int- ria. nog 5ge- 1 te ieu- ort- :de- ren. ook Laid kan ijds *ian de ide i is :nk t in eu- ■va- tide iele net fge- ind oef- :elt ini- uk- )ok ;ys- uit

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 23