Amstel carnavals-cd van Deurzakkers Carnavalsprins steekt Ridder bier Het bekende duo De Deurzak kers heeft voor Amstel een paar carnavalsnummers opgeno men. Deze staan op een cd die dit jaar op kleine schaal wordt verspreid onder horeca-afne- mers van Amstel in het zuiden des lands. Want daar wordt van 24 februari tot 1 maart carnaval gevierd! De Deurzakkers, bekend van de hit 'Het feest kan beginnen', hebben ondermeer een carna valsversie van het Amstel-lied 'De beste brouwers' ingezon gen. Omdat de twee Amstel- liefhebbers hiervoor pas in janu ari in de studio stonden, is er geen kans dat het een landelij ke hit wordt. Daarvoor had het schijfje al een paar maanden eer der klaar moeten zijn. Het 'plug gen' van carnavalsplaten in Hil versum begint namelijk al in september, oktober. Er wordt overwogen om eind dit jaar een poging te doen, zodat 'De beste brouwers' van De Deurzakkers kans maakt om in 1996 een hit te worden. Maastricht Dat Limburg moed hield, bleek ondermeer 1 febmari bij brouwerij De Rid der in Maastricht. De Stads- prins Renee I kwam ondanks de wateroverlast naar de brouwe rij om het carnavalsbier te ste ken. Hij toonde zich zeer tevre den over de kwaliteit van het brouwsel. Op de foto van links naar rechts: Peter van Dongen Torman (directeur De Ridder), Funs Kerckhoffs, Fons Moonen (verkoopleider De Ridder), Prins Renee I, Ridder bierbrouwer Carel Heister, Frits Jongen Het cd-hoesje Een fragment uit de tekst van de carnavalsversie van Amstels 'De beste brouwers': Ik was laatst op een feestje en daar schonk men slechts sake Men at daar vis met stokjes bij dat viel beslist niet mee Ik zei bij de champagne en de toast met kaviaar wat eten jullie hier toch vreemd en drinken jullie raar Waar ik het liefst in hap is een biertje van de tap Refrein: De beste drinkers drinken het. 's Lands beste brouwers brouwen het. Amstel Bier. Amstel Bier.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 20