Afscheid F.M.W. Esser 25 jaar K. Klute Afscheid J.J. de Roode Heerlen De heer F.M.W. Esser nam 6 januari in gezel schap van zijn echtgenote, bei de dochters en schoonzoons en twee kleinkinderen na bijna 25 jaar afscheid van ons bedrijf. De receptie vond plaats in het Jup- huis in Heerlen. De heer Esser trad 1 februari 1970 in dienst bij drankenhandel Jacques van Werch B.V. in de functie van Expeditiechef. Sinds die tijd heeft hij veel veranderingen meegemaakt. Zijn laatste func tie was die van beheerder Maga zijn bij concern drankenhandel Maas en Jeker te Nuth. De heer Van Leendert memoreerde in dit verband de goede inzet, ser vice en geleverde kwaliteit van het werk van de heer Esser. "Een man die de drankenhandel naar buiten toe een gezicht heeft gegeven door zijn gevoel voor service en kwaliteit. De heer Baade vertelde over het hoffe lijke en charmante gedrag van de scheidende Heineken-man. Met name het "plezier hebben in zijn werk". Tot slot bracht een klein maar fijn koortje van zes personen een prachtige muzikale ode. Lucia"Een 'oude' rot inhet Iemand wiens hart in het nland ligt en die je boven- n gemakkelijk naar een wat 'noi dijker gebied kunt sturen." kenmerkten de verschillen- 1 sprekers expatriate Kees Klu te tijdens zijn 25-jarig jubileum. De viering ervan vond plaats in oktober 1994, tijdens het bezoek van de heer Vuursteen. Hij speldde Kees Klute de bijbehorende versierselen op. Daarna vertelde hij in het kort iets over de grote buitenland carrière van de jubilaris. Kees begon in oktober 1969 als trai nee engineer in de Rotterdam se brouwerij. Kort daarna volg den ondermeer uitzendingen naar Lagos, Kaduna, Surabaya en Rwanda. St. Lucia is sinds augustus 1994 zijn nieuwe werkterrein als chief engineer. "En daar kon hij zich meteen goed inwerken, omdat er bij zijn komst net een staking was uitgebroken waardoor hij acht tien uur per dag moest werken", aldus spreker Sjors Janssen. Als dank voor 25 jaar Heine- ken kreeg het echtpaar onder meer een reis naar het naburige Trinidad aangeboden. Den Bosch De heer J.J. de Roode nam 3 januari afscheid in Den Bosch. Veertig jaar geleden trad hij in Rotterdam in dienst Is 'bazencursist'. In 1959 werd :t De Bottelarij in Den Bosch, aar 'Rooie Koos' ook zijn 5-jarig dienstjubileum vierde. ;n dat om 7 uur 's morgens! >rt hierna maakte hij als htchef Bottelarij de overstap lar Commercie: van chef editie/Magazijn naar hoofd sieke Distributie en Tech- i he Dienst in Rotterdam r Breda). Vanaf 1988washij hoofd Regionaal Servicecen trum in Eindhoven. Daarnaast is Koos bij velen ook bekend van het (C)OR-werk, laatstelijk als COR-voorzitter. De Cambri- nuskelder was dan ook bomvol. De sprekers schetsten groten deels hetzelfde beeld: Koos was bepaald niet de gemakkelijkste, kon keihard zeggen waar het op stond. Maar altijd ingegeven door de wil voor iedereen het beste te bereiken. Zo werden de monteurs wel eens gekscherend voor 'fietsemakers' uitgemaakt, wat hem nu op een fraai cadeau kwam te staan. In zijn dank woord zei Koos met een gerust hart de fakkel over te dragen. Echter: "Jongens, blijf attent."

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 29