Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor De Tapperij, Pastoriestraat 33, in Hengelo. één traditionele biljarttafel. Bovendien staat in de ruimte een modern apparaat waarbij je een spel kunt doen dat een beet je lijkt op de tafelvariant van ijs hockey. Het is duidelijk: nie mand hoeft zich te vervelen in De Tapperij. Van al die spelle tjes wordt een mens wel dorstig. Gelukkig weten ze daar bij de Tapperij wel raad mee. Van het fust is Amstel Bier, De Koninck, en een bier van de maand ver krijgbaar. In de herfst was dat Amstel Bockbier en rond de jaar wisseling '1995'. Exploitant Tibben heeft gevoelsmatig voor Amstel gekozen in een regio waar dat niet zo vanzelfspre kend is: "Het klikte gewoon meteen". Hij heeft inmiddels de nodige ervaring bij het opzetten van nieuwe horecabedrijven. Tibben heeft reeds drie zaken op zijn naam staan. Naast De Tap perij heeft hij nog een poolcen- trum in Oldenzaal en een café in Goor. Zijn jongensdroom is het opzetten van een echte Engelse pub. Zodra er een goe de lokatie vrij komt, weerhoudt niets hem daarvan. De Tapperij is elke dag open van 14:00 uur tot in de late uurtjes. In het weekend is dat meestal tot 15:00 uur. De leeftijd van de bezoekers varieert tussen de achttien en dertig jaar. Het is uitste kend geschikt voor feesten. Er bestaan speciale arrange menten waarbij de gasten kunnen pool-biljarten, Laser Quest spelen en, natuurlijk, gezellig wat drinken. Fanatiek In het heetst van de strijd kan het er hevig aan toe gaan. Na twintig minuten komen veel spelers vermoeid en bezweet uit de Laser Quest-ruimte. Verte genwoordiger Walter Boschker heeft het zelf ervaren: "Bij de opening van dit pand deden wij ook een ronde Laser Quest. In het begin was ik er erg nuchter onder. Maar nadat ik een paar keer was geraakt, werd ook ik snel fanatiek. De geluiden en lichteffecten doen de rest. Je waant je in een andere, futuris tische, wereld." Op de begane grond kunnen de bezoekers aan de slag met de keu op de negen pooltafels en Science fiction in een hore cagelegenheid. Tegenwoordig werkelijkheid bij De Tapperij in Hengelo. Dit horecabedrijf heeft het modernste snufje op uit gaansgebied: Laser Quest. Dat is een vrij nieuw spel en inmid dels een rage in Engeland. Het spel wordt gespeeld met twin tig deelnemers. Iedereen krijgt een vest aan dat een beetje doet denken aan een kostuum uit de film 'Star Wars' en een futuris tisch uitziend lasergeweer. Na de instructies begint het spel. Het is de bedoeling om op zoveel mogelijk tegenstanders te schieten en die te raken op de sensoren die zijn bevestigd op de borst, schouders en rug. Als je geraakt bent, beginnen de lichtjes op het vest te knipperen en ben je zes seconden lang uit geschakeld. Het spel kan ook met twee teams worden ge speeld. Dan heeft elk team een eigen basis. De beide teams moeten dan proberen om de basis van de tegenstanders te veroveren.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 25