Heineken verruilt golf voor tennis Gezocht: Miss Amstel Gold Race 1995 Amsterdam Heineken gaat internationaal voortaan tennis in plaats van golf sponsoren. Dit maakte Concern Marke ting donderdag 12 januari bekend. Na acht jaar golf- sponsoring, met overigens Elk voorjaar gaan in Limburg vele bekende wielrenners uit binnen- en buitenland van start in Nederlands enige wieler klassieker, de Amstel Gold Race. De snelste onder hen wordt aan de finish opgewacht door de rondemiss. Dit jaar zoekt de organisatie de Miss Amstel Gold Race 1995 onder de eigen Heineken-medewerk- sters. Wie durft? Bij een wielerwedstrijd hoort een rondemiss. Een vlotte, spor tieve dame die de winnaar van de wielerkoers feliciteert met zijn overwinning en hem bloe men en een drankje aanbiedt. Ook de Amstel Gold Race heeft natuurlijk een rondemiss. Dit jaar zoekt de organisatie de nieuwe Miss Amstel Gold Race op een bijzondere manier. Want op 22 april aanstaande wordt de Amstel Gold Race (AGR) voor de dertigste keer verreden. Ter gelegenheid van dit 30-jarig bestaan wil de organisatie haar miss werven onder het eigen personeel. "Het gaat vooral om de uitstra ling. Beslist niet alleen om een knap uiterlijk," legt Margritha Meijer van de afdeling In- en Externe Betrekkingen uit. Als lid van de AGR-organisatie is zij ook een van de juryleden die de toekomstige Miss Amstel Gold Race uitkiest. "Het belangrijk ste is dat onze miss een vlotte, spontane, sportieve meid is met een zelfverzekerde uitstraling. Zij moet vlot van de tongriem zijn gesneden en echt als ambas sadrice van het merk Amstel kunnen optreden." goed resultaat, wil ons bedrijf een nieuwe koers gaan varen. Er is daarbij gekozen voor tennis, omdat deze sport wereldwijd op televisie wordt uitgezonden. Tennis sluit bovendien goed aan bij het Verplichtingen Miss Amstel Gold Race 1995 komt niet alleen op zaterdag 22 april in actie. Ze zal ook aan wezig moeten zijn bij de pers conferentie op de dinsdag voor de race, en op vrijdagavond 21 april in het hoofdkwartier van de Amstel Gold Race. Belangstelling? Medewerksters die tussen de 20 en 35 jaar oud zijn en Miss Amstel Gold Race 1995 zouden willen worden, kunnen zich als volgt aanmelden: Schrijf een korte en bondige brief en leg uit waarom je graag rondemiss zou willen zijn bij de Amstel Gold Race. Zend deze brief en een re cente foto, waar je helemaal op staat, vóór 1 maart naar Heine ken Nederland B.V., In- en Ex terne Betrekkingen, t.a.v. mw. M. Meijer, kamer 2.331, Post bus 530,2380 BD Zoeterwoude. De jury zal uit alle aanmeldin gen vijf dames selecteren en hen schriftelijk uitnodigen voor een nadere kennismaking. Deze jury bestaat uit Margritha Meijer, Meint van Kuiken (In- en Externe Betrekkingen), Kees Schipper (Reclame Service Dienst) en Leo van Vliet (de opvolger van Herman Krott als Technisch Directeur Amstel Gold Race). Na deze tweede selectieronde zal de jury bekendmaken welke vrouwelijke collega Miss Amstel Gold Race 1995 wordt. Misschien jij? Wie wordt het nieuwe gezicht van de Amstel Gold Racet imago van Heineken, omdat het een sport van internatio nale betekenis is. Heineken is al hoofdsponsor van het US Open. Ook hebben we een con tract getekend als subsponsor van de Davis Cup, de grootste jaarlijkse internationale heren- tenniscompetitie voor landen teams. Deze overstap op tennis bete kent overigens niet dat Hei neken helemaal uit golf stapt. De werkmaatschappijen van Heineken kunnen nog op lokaal niveau golfwedstrijden blijven sponsoren. De interna tionale contracten die dit jaar aflopen, worden echter niet vernieuwd. Heineken zal daar om dit jaar voor het laatst het Open in Nederland, het Aus tralian Open en de World Cup of Golf sponsoren. Heineken Export neemt de sponsoring van de Classic in Perth over, in verband met de groeiende pop ulariteit die golf in Azië en Australië geniet. Het contract hiertoe werd onlangs voor drie jaar verlengd. Overigens stopt Heineken ook met de sponsoring van de Whitbread Race. De reden hiervan is de geringe aandacht die deze zeilrace om de wereld in de media kreeg.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 15